Każdego roku odliczam dni do wiosny, zima zawsze strasznie mi się dłuży i nigdy nie mogę się doczekać, kiedy nadejdą słoneczne dni. Wiosna to taki czas, w którym razem na naturą, w ludziach budzi się nowa energia, a pokłady optymizmu i motywacji wyraźnie wzrastają. Zawsze rozpoczynam tę porę roku od zmian, modyfikuję dietę, oczyszczam organizm, wytyczam nowe cele i rzeczy, które są dla mnie ważne, sortuję ciuchy i sprzątam – wyrzucam to, co niepotrzebne. Wiosna to również idealna okazja, żeby zadbać o swój organizm.

10 rzeczy, które możesz zrobić dla swojego ciała w związku z nadejściem wiosny 🙂


1. Odstaw kawę 🙂 wiem, co mi powiesz, że jak można żyć bez kawy. Kawa ma kilka pozytywnych działań, ale również zakwasza organizm. Wszystko jest dobre, ale z umiarem, mi należy się zdecydowanie kawowy detoks.

2. Pij dużo wody z cytryną. Odpowiednie nawodnienie, to nie tylko świetne kremy – ale przede wszystkim odpowiednia ilość wody w organizmie.


wiosna-spring-poland-polska-kwiaty


3. Odstaw mąkę pszenną. Na ten temat krążą już legendy. Każdy inaczej toleruje mąkę pszenną – ja po niej czuję się fatalnie i moi bliscy mają podobnie.

4. Zafunduj sobie porządny peeling, przygotuj skórę na długo wyczekiwane SŁOŃCE. <3


wiosna-spring-polska


5. Jedz regularnie i nie podjadaj. 🙂

6. Zafunduj sobie nowe pazury, pomaluj je na wiosenne kolory.


wiosna-wroclaw


7. Nic nie postawi Cię na nogi po długiej zimie jak porządna maseczka i nowy balsam oczywiście o wiosennym zapachu. 🙂

8. Zaplanuj treningi na najbliższy miesiąc 💪 Najważniejsze, to mieć plan, potem zawsze idzie z górki. 🙂


wiosna-wroclaw-wro


9. Poświęć chwilę na rozciągnie, o którym tak często zapominamy.

10. Odstaw słodycze. Wszystkie batoniki i ciasteczka zastąp owocami lub zdecyduj się na zdrowsze, domowe wersje słodkości.


Jak witacie wiosnę?:)