Nie raz już Wam pisałam, że moje życie w większości przypomina serial. I że co jakiś czas mam      wrażenie, że z krzaków wyskoczy kamerzysta i zacznie krzyczeć „mamy Cię”! Tak się jednak nie dzieje…

Długa ta moja droga, cholernie kręta. Może to dziwne, że pisze to ktoś z perspektywy dwudziestu kilku lat. Czuje się starzej, mentalnie dużo starzej.  Jedna choroba, prawie śmiertelny wypadek, nauka na nowo chodzenia, a pół roku temu, myślałam, serio tak pierwszy raz w życiu, że już nie dam rady. Że mam dość, że się poddaje i już mi się nie chce walczyć po raz kolejny o „to szczęśliwe życie”. Pół roku temu było mi wszystko jedno. Zgasłam. Przestałam wierzyć ludziom i w ludzi.

I kiedy myślałam, że już „nie może być gorzej” za każdym razem było jeszcze bardziej. Jestem silna, jestem uparta – jak sobie coś postanowię – to idę zawzięcie do celu. Dzięki tym cechom dziś znowu tańczę, biegam – uprawiam sport – bez którego nie wyobrażam sobie życia. Ale przyszedł taki moment, że powiedziałam sobie, że mam już w dupie to wszystko, że nie dam rady, że nie dźwigam – poddaje się, że ile jeszcze?!

Wtedy okazało się, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak naprawdę  silna jestem… Jak to mówią „you never know how strong you are until be strong is your only choice”. Teraz już wiem. Odbieram to jako lekcję pokory i wyciągam z tego bardzo dużo każdego dnia.

Jeżeli mogłabym coś doradzić każdemu człowiekowi, który ma gorszy / miał gorszy czas to z pewnością te rzeczy. Mam nadzieję, że po ich przeczytaniu najdzie Was mała refleksja…😉👌 Pamiętajcie nie ma takie du**, z której, by się wyjść nie dało. A ja jestem na to żywym przykładem. 😎❤️

  1. Słuchaj siebie, swojego serca i intuicji.
    Ten głos w środku mówi Ci, dokąd masz iść. Zaufaj sobie. Jeśli coś tam podpowiada Ci, że nie idziesz dobrą drogą. Po prostu z niej zawróć.
  2. Nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu. I ludźmi też się nie przejmuj, bo mimo tego, że często komentują i wtrącają się w nie swoje sprawy – koniec końców wszystko mają gdzieś. Nie masz wpływu na to, co ktoś zrobi, na to co powie, jak zareaguje i co zrobi. Puść wszystko po prostu luźno i zacznij się skupiać na sobie i na rzeczach, na które masz wpływ.
  3. Nikt Ci nie pomoże jeżeli sobie sam nie pomożesz. Terapia to jedno, ale trzeba sobie uświadomić, że nie ma cudów. To, co dla siebie wyrwiesz – należy do Ciebie. Zmiana to ciężka praca. Przede wszystkim Twoja praca. Nie ma innej drogi.
  4. Jeśli coś kochasz, puść to luźno. Jeżeli wróci, jest Twoje. Jeżeli nie – nigdy nie było. 🖤
  5. What is yours will find you.

    Girl-curlyhair-kreconewlosy girl-curlyhair