W życiu przytrafiają nam się trudne chwile. Ktoś przychodzi, a potem odchodzi, przyzwyczajamy się do ludzi i zapraszamy ich do swojego życia, a potem staramy się ich z niego wyrzucić. Cierpimy, bo ktoś nas rani, albo to my ranimy innych. Życie niekiedy naprawdę okazuje się być skomplikowane, a jego zwroty akcji są bardziej zaskakujące niż najlepszy film science fiction!

Często jednak bywa tak, że sami sobie to życie KOMPLIKUJEMY. Rozdrapujemy sprawy, o których powinniśmy dawno zapomnieć, żyjemy przeszłością psując sobie to, co jest teraz. Skupiamy się na problemach innych, zamiast pracować nad sobą. Żyjemy żalem, zazdrością i nienawiścią, tracąc całą energię nad użalaniem się nad sobą.


polishgirl-wroclaw-wro-dziewczyna


 1. ZOSTAW TO, CO BYŁO

Nie zmienisz przeszłości, nic z tym już nie zrobisz. Zostaw ją w spokoju. Było, minęło i nawet jeżeli zostawiasz tam bolesne chwile i trudno Ci o nich zapomnieć, to dobra praktyka działa cuda. Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział, że CZAS LECZY RANY. Czas leczy wszystko. Postaraj się zapomnieć o wszystkim, co złego Cię spotkało, o ludziach, którzy Cię zranili.

2. ZAPLANUJ DOBRZE SWÓJ CZAS

Jak dobrze zaplanujesz swój czas w ciągu dnia, to nie będziesz miał/ miała chwili, żeby komplikować sobie życie, nie będzie czasu na rozmyślanie i wymyślanie problemów, których tak naprawdę nie ma 🙂


girl-dziewczyna-krecone-wlosy


3. NIE PORÓWNUJ SIĘ DO INNYCH 

Bądź najlepszą wersją…ale samej siebie. Nie porównuj się do innych, nie jesteś swoją koleżanką, wykorzystaj to, co masz w sobie wyjątkowego. Każdy jest inny, mierz siebie tylko swoją miarą i nie popadaj w chore ambicje dorównania komuś, kim nie jesteś.

4. WYBACZAJ SOBIE I INNYM

Nie trać swojego czasu  i energii na smutki. Wybaczaj ludziom, tak jakbyś chciał/chciała, żeby Tobie wybaczono. Nie rozdrapuj, nie analizuj. Uwierz mi, że żyje się o wiele łatwiej ze spokojem i radością w sercu.


dziewczyna-polska-krecone-wlosy


5. DOCENIAJ DROBNE RZECZY

Jeżeli czekasz na wielkim BUUUUM wielkiego szczęścia, to Cię rozczaruje, bo życie składa się z drobnych chwil, małych przyjemności i to właśnie je warto doceniać. Długie, letnie wieczory, wschody słońca, śniadania do łóżka, ludzi, których spotykasz na swojej drodze. Bądź wdzięczna/wdzięczny. 🙂


polish-girl-dziewczyna


Bądź uśmiechniętą, najlepszą wersją samej /samego siebie. Nie oglądaj się w tył i na innych, uparcie krocz swoją drogą, doceniaj drobne, piękne chwile! Świat leży u Twoich stóp. 🙂