1. Zastanawiasz się co by było, gdyby
Fajnie jest czasem pogdybać, gorzej jednak kiedy przez gdybanie umykają nam rzeczywiste chwile, bo akurat w danym momencie zastanawiamy się nad tym co by było, gdyby. Koncentruj się na tym, co jest. Każdy dzień ma swoje piękne chwile, warto się czasem zatrzymać i docenić każdą z tych drobnych chwil.
2. Obgadujesz ludzi
Największa strata czasu i przede wszystkim marnotrawienie własnej energii. Nie obgaduj ludzi, jeżeli ktoś Cię rani mów o tym otwarcie i szczerze. Bądź fair wobec siebie i innych. Otaczaj się dobrymi ludźmi  i koncentruj się na pozytywach. Świat wystarczająco daje po dupie, także negatywy zostawiaj daleko za sobą!
3. Zamartwiasz się
Martwisz się na zapas, a tak naprawdę życie jest nieobliczalne i mamy znikomy wpływ na to, co będzie. Bo możesz zaplanować sobie podróż dokoła świata, jednak nigdy nie wiesz, jaki będzie finał. Dziś jesteś, jutro Cię nie ma. Dlatego nie martw się tym, co będzie. Jeśli kierujesz się dobrem w swoim życiu, ono na pewno powróci. Co ma być i tak będzie.
4. Gniewasz się na ludzi, których kochasz
Życie jest zbyt krótkie, by tracić czas na błahe kłótnie, nieporozumienia. Zawsze jak o tym myślę, przestaje mi się chcieć z kimkolwiek sprzeczać. Do pewnych spraw warto nabrać dystansu. Jesteśmy tu jakąś chwilę, spędźmy ten czas, jak najlepiej umiemy. 
5. Nie doceniasz tego, co masz
Nasze pokolenie ciągle chce więcej i więcej. Gonimy za lepszym, za większym, za bardziej nowoczesnym. Zapychamy dyski nie wiadomo czym i po co. Czasem lepiej jest mieć mniej i to po prostu doceniać.
Jeśli myślisz, że trzeba cudów, żeby sprawić, by żyło Ci się lepiej, to wyprowadzę Cię z błędu. Nie trzeba. Małe rzeczy mogą zdziałać cuda.

Kochani życzę Wam cudownego długiego weekendu! K. 🙂