To jak wygląda nasze życie jest odzwierciedleniem naszych myśli, tego co czujemy i w co wierzymy. Nie, nie jestem z tych dzieciaków, które w domu miały wszystko, a jak się coś nabroiło, to rodzice ciepłym głosem mówili „nie przejmuj się, to nie twoja wina”. W domu zawsze uczyli mnie odpowiedzialności za swoje czyny, więc jak coś zepsułam to musiałam ponieść tego konsekwencje. (Nie było to lanie pasem -także spokojnie). To skąd pochodzisz i to co Ci się przydarzyło ma ogromny wpływ na to jak twoje życie wygląda teraz. Nie ma jednak rzeczy nie do przejścia, a my często utrudniamy sobie życie sami i komplikujemy je na własne życzenie. Nikt nie mówił, że drogą, jaką mamy do pokonania będzie usłana różami, że będzie prosto i łatwo. Przedstawię Wam jednak 5 rzeczy, dzięki którym przynajmniej mi żyje się dużo łatwiej.


This is how our life looks is a reflection of our thoughts, what we feel and what we believe. No,  I am not of those kids who had everything in the home. My parents taught me responsibility. This is where you come from and what you happened have a huge impact on how your life looks now. There is, however, things not to go, and we often hinder the own life alone and complicate them at his own request. Nobody said that the road that we have to overcome will be strewn with roses that will simply and easily. But I’ll present five things, so that at least I live a lot easier.


krecone-wlosy-curly-hair

1. POŚWIĘCAJ TYLE CZASU NA ULEPSZANIE SIEBIE, BYŚ NIE MIAŁ GO NA KRYTYKĘ INNYCH

Pisałam o tym z milion razy, ale dla mnie każde obgadywanie, porównywanie się do innych to kompletna strata czasu i energii. Życie jest dużo prostsze kiedy patrzymy na siebie.

2. BIERZ OD LUDZI TYLKO TO, CO CHCĄ CI DAĆ

Nie oczekuj, nie wymagaj i nie nastawiaj się. Bierz od drugiego człowieka tyle ile chce Ci dać. Nie naciskaj na kogoś z milionem pytań, na które nie chce odpowiedzieć, nie stawiaj przed nim wymagać, którym nie może bądź nie chce sprostać.

golden-retriver-dog-pies-przyjaciel

3. DOCENIAJ DROBNE RZECZY

Przed snem pomyśl o trzech drobnych rzeczach, które sprawiły Ci radość tego dnia. Kawa z koleżanką? Miła rozmowa? Doceń to co masz!

4. MNIEJ MYŚL, WIĘCEJ RÓB

Po prostu just do it! Mniej rozkminiaj, więcej rób, nie analizuj wszystkiego, życia nie da się zaplanować. (To nie oznacza, że należy wyrzucić kalendarz;))

curly-hair-dziewczyna-krecone-wlosy-wroclaw

5. MÓW TO, CO CZUJESZ

Kochasz kogoś? No to mu to powiedz. Na co czekasz ? Jesteś wściekły? Wyrzuć to z siebie. Nie trzymaj w sobie emocji, nie zadręczaj się w środku. Bądź uczciwy ze sobą i z innymi wyjdzie Ci to na plus.

motywacja-cytaty-rozwój-osobist