Nowy Rok zaczęłam bardzo optymistycznie, a mianowicie spontanicznym wyjazdem do Zakopanego.  Zimne, świeże powietrze orzeźwiło mnie i sprawiło, że na pewne rzeczy zaczęłam w końcu patrzeć z dystansem. Wiem, że to będzie DOBRY ROK. Mam do Was kilka zdjęć z wypadu + 5 zasad, które ułatwiają życie. Mimo ogromnych tłoków w Zakopanem, widok gór rekompensuje naprawdę wiele…


The new year I started very optimistic, namely a spontaneous trip to Zakopane. The cold, fresh air refreshed me and made me certain things finally started to look from a distance. I know it will be a good year. I have for you some photos of the trip + 5 rules that make life easier. Despite huge crowd in Zakopane, mountain view compensates a lot …


gubałówka-zakopane-tatry-góry

zakopane-tatry-góry

1.NIE RÓB NICZEGO TYLKO DLATEGO, ŻE TAK WYPADA.

Nieważne czy chodzi o imieniny cioci, na które NIE WYPADA nie iść, czy pomagasz komuś tylko dlatego bo NIE WYPADA odmówić. Rób, to co czujesz i na co masz ochotę, umiejętnie omijaj sytuacje, które narzucają Ci jakąś powinność. Pamiętaj wszystko co robisz na siłę, jest niewiele warte.

2. NIE PORÓWNAJ SIĘ DO INNYCH I ICH NIE OCENIAJ.

Jestem wysoka, mam kręconą szopę na głowie i nigdy nie będę wyglądać jak drobna dziewczyna, która ma 150 cm. Porównując się do innych sami komplikujemy sobie życie. Starajmy się być najlepszą wersją, ale samych siebie. Uważam, że także ocenianie innych ludzi nie jest właściwe, każdy jest inny i nigdy nie będziemy w stanie stanąć na miejscu drugiego człowieka.

zakopanem-gory-tatry-1

3. WYBACZAJ LUDZIOM I SOBIE.

Nie chowaj urazy, nie rozpamiętuj, każda negatywna emocja niekorzystnie wpływa na Twoje życie. Nieważne czy to były chłopak, rodzinny spór… życie jest zbyt krótkie, by spędzić chociaż jedną minutę na bezsensownym wypominaniu cudzych i własnych błędów.

4. DOCENIAJ DROBNE RZECZY.

Doceniaj każdą dobrą chwile w ciągu dnia, bo to właśnie one sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Nie ma co czekać na wielki BUM, wielkiego szczęścia, bo takowe może nie przyjść.

krupowki-tatry-zakopane-4

5. NIE TRAĆ CZASU NA MÓWIENIE O INNYCH.

Jest mnóstwo ludzi, którzy wszelkie rozmowy w gronie towarzyskim sprowadzają, do obgadywania konkretnej osoby, zazwyczaj nieobecnej. Po co tracić czas na rozmowy o innych? Nieważne kto w co wierzy, z kim śpi i co robi w wolnym czasie, póki to nie krzywdzi innych jest OK.

tatry-gubałówka-zakopane

zakopane-krupówki-tatry-3