Będę się powtarzać: kocham Bałtyk. Kolejny wyjazd i kolejne utwierdzenie się w przekonaniu, że jest fantastyczny.

I akceptuję go nadal ze wszystkim:  plażowymi Januszami, które jak nie odgrodzą swoich własnych 40 m2 plaży za pomocą parawanów, to tak jakby nie byli w ogóle na wakacjach. Nieważne, że te 40 metrów zajmują dwie, góra trzy osoby. Może mają kompleks małego mieszkania i na wakacjach chcą to sobie jakoś wynagrodzić?


FullSizeRender (12) FullSizeRender (11) FullSizeRender (9) FullSizeRender (7)


Akceptuję go też mimo wszech obecnego piwa lub innego alkoholu: pod sklepem, na plaży, przed hotelem, w drodze, przy stole, a później różnego zachowania osób, które go spożywały. Jestem w stanie znieść ten tłum, który podąża ślepo w poszukiwaniu szczęścia – za muzyką, obiadem, kupnem kolejnej pamiątki. Te pamiątki też akceptuję: magnes muszelka, magnes rybka, bursztynki, koraliki, bransoletki, powietrze z nad morza zamknięte w puszce.


FullSizeRender (2) FullSizeRender FullSizeRender (14)FullSizeRender


Zapiekanki, kebaby i gofry. Setki wrzeszczących dzieciaków puszczonych „samopas”, żeby rodzice mogli chwilę odpocząć i napić się w spokoju piwka albo zjeść „goferka”. Wszystko to akceptuje, bo może i czasem sama jestem typowym Januszem (albo Grażynką), kiedy po zjedzonej rybce pędzę dopchać się gofrem (mój tegoroczny hit to Nutella + świeże owoce)?


FullSizeRender (10) FullSizeRender (8) FullSizeRender (6) FullSizeRender (5)FullSizeRender (1)


A poza tym widzę trochę więcej. Cudowne zachody słońca i chyba nigdzie indziej nieobecny klimat na plaży, kiedy ludzie zbierają się wieczorem, spędzają razem czas i wyciskają nadmorski dzień do samego końca. Wschody, kiedy jest to jedyna okazja, żeby przejść się na spacer prawie pustą plażą mocząc nogi w nierzadko lodowatej wodzie. Zimna woda, to dla mnie również plus, kiedy rozgrzana słońcem wchodzę do niej, żeby się schłodzić. Byłam nad naszym polskim morzem już tak wiele razy i wiem, że na świecie jest miliard piękniejszych miejsc. Ale nadbałtyckie miejscowości, to naprawdę wyjątkowe miejsca. Doceńmy Polskę 🙂


FullSizeRender (4) FullSizeRender (3) FullSizeRender (2) FullSizeRender (1) FullSizeRender (13)