Przyszedł ukochany maj, razem z nim drzewa zrobiły się intensywnie zielone, a pogoda sprzyja wszelkim wypadom do parku i poza miasto. To zdecydowanie mój ukochany miesiąc. Cieszę oczy wszechogarniającą zielenią i pąkami kwiatów. Pamiętam, że za dzieciaka najgorszą karą skierowaną przez moich rodziców wobec mojej skromnej osoby był zakaz wychodzenia z domu. I choć nie zdarzało się to często, to do tej pory nie potrafię wysiedzieć w domu zwłaszcza jeśli pogoda jest wprost stworzona na piknik!
Taka forma odpoczynku cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie rozpalają grille na swoich niewielkich ogródkach, wałach nad Odrą, a także w parkach (choć w tym wypadku jest to zabronione). 🙂 Jak dla mnie wszystko jest w porządku, jeśli zbieramy po sobie to, co mamy i zostawiamy miejsce piknikowania w stanie nienaruszonym. 
CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?
szklanka 15,99zł IKEA/ serwetki IKEA/ dzbanek z pokrywką 19,99 zł IKEA/ ścierki 17,99 zł IKEA

koc żółty 99,99 zł/ koc szary 199 zł/ tacka 9,99 zł ikea 
 kubek 4 szt. 27 zł Kozioł/ korek do butelek Kozioł 37 zł 

torba termiczna IKEA 29,99zł/ spinacze IKEA 7,99zł/ pudełko IKEA 7,99zł/ termos stalowy IKEA 24,99zł
CO JEŚĆ?
Nie traktujmy wspólnego wyjścia ze znajomymi jako możliwości zjedzenia trzech paczek chipsów. Warto zaopatrzyć się w zdrowe, pyszne przekąski. Naszykujmy warzywa i owoce, zróbmy warzywne kanapki z pełnoziarnistego chleba, a także owsiane ciasteczka!
www.stylowi.pl
www.pinterest.com
AKTYWNY PIKNIK
Oprócz tego, że nie umiem siedzieć w domu, mam jeszcze kilka poważnych „mankamentów”. Nie potrafię leżeć „plackiem” czyt. na wznak czy jakoś tak. Uwielbiam wszelką aktywność fizyczną. Granie w badmintona, frisbee, a czasem zwykłe odbijanie piłki może dostarczyć wiele atrakcji. Karty mogą wydać Ci się bierną grą, ale nie wtedy kiedy grasz w prawdę czy wyzwanie! Uniknięcie odpowiedzi na trudne pytanie, może nas skłonić do wszelkich aktywności! 🙂 Jeśli tylko mamy taką możliwość najlepiej na piknik wyruszyć rowerem! Przecież jedzenie smakuje najlepiej wtedy kiedy jesteśmy głodni 🙂
 Frisbee od 11,99 zł w Decathlonie / Rakiety od 59,99 zł Decathlon

 Jakie są Wasze piknikowe niezbędniki?
K.