Zapominamy o tym, że święta to nie tylko piękne ozdoby, oświetlona choinka, prezenty. Zatracamy się w zakupowym szale, stoimy w długich kolejkach, przy tym nie patrząc na drugiego człowieka. Chcemy umyć wszystkie okna w domu na błysk, jak najpiękniej udekorować dom, upiec najlepsze ciasta. Zapominając o najważniejszym…o pojednaniu z drugim człowiekiem, zadumą nad swoim życiem, za wdzięczność za to co mamy. Bo chyba o to tu chodzi? Przy całym tym świątecznym zamieszaniu tak naprawdę gubimy cały jego sens.

Co zrobić, żeby Boże Narodzenie było piękne?

1. Jak najszybciej uwinąć się z prezentami. Jeśli chcemy obdarować bliskich prezentami, nie ma w tym nic złego. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać. To tylko rzeczy materialne. Nie traktujmy ich tak ponad wszystko.

Gifts
www.weheartit.com

2. Nowe postanowienie. Może dotyczyć diety na przykład: do świąt ograniczyć słodycze, alkohol. Zobaczysz jak rewelacyjnie się poczujesz, oczyścisz ciało i umysł…a w święta docenisz wszystkie pyszności!

JK | via Tumblr
www.weheartit.com
3. Załatwić wszystkie zaległe sprawy przed świętami. Nie ma nic gorszego od natłoku niepozałatwianych rzeczy w święta.
4. Pracować nad sobą przed, żeby w okresie świąt poczuć magiczną atmosferę spokoju i pojednania!

5. Uporządkuj swoją przestrzeń. Nie jestem zwolenniczką mycia okien w -10, tylko dlatego, że idą święta. Aczkolwiek to co nas otacza, przekłada się na stan naszego umysłu. Warto zadbać  o to co mamy w szufladach i na biurku. 

:)

6. Wybaczyć innym i sobie wszystko co jest do wybaczenia.

A Wy jak przygotowujecie się do Świąt?