Jak co roku, pod koniec grudnia spisujesz swoje postanowienia, które już pod koniec stycznia starasz się wymazać z kalendarza. Obiecujesz sobie co roku rzeczy, których nie udaje Ci się zrealizować. Każdy Nowy Rok niesie za sobą przerażenie i wyrzuty sumienia, bo nic czego chciałaś/eś nie udało Ci się zrealizować. Rok przeleciał nawet nie wiesz kiedy, dużo się działo..ale jakoś nie jesteś zadowolona/y.
Co zrobić żeby rzeczywiście zrealizować noworoczne postanowienia? Wiele zależy od sposobu w jaki wszystko zapisujemy. 

1. Noworocznych postanowień nie powinno być zbyt wiele. Duża ilość demotywuje do jakiegokolwiek działania. Jeśli zapiszesz w swoim notesie 50 postanowień, to wątpliwa kwestia czy chociaż połowę z listy uda Ci się ogarnąć.
2. Sprecyzuj swoje cele. Nie pisz „W tym roku schudnę”. Tylko zaopatrz się w jakiś program treningowy i zapisz…że do połowy lutego stracisz 5 kg itd.

3. Pisz realne postanowienia. Nie wymyślaj takich, które są na dany moment nieosiągalne.

4. Podchodź do nowych rzeczy z radością i optymizmem. Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu!
5. Znajdź osoby, które chętnie podejmą wyzwanie razem z Tobą :)) Może to być przyjaciółka, mama, mąż, chłopak, sąsiadka. Ja w tym roku namówię swoją mamę do wzięcia udziału w akcji: przeczytam 52 książki 🙂

6. ‚Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal’ – czy jakoś tak. W tym przypadku też się to sprawdzi. Chodzi o to, żeby każdego dnia zdawać sobie sprawę ze swoich celów i dążyć do nich krok po kroku. 

Kochani! Życzę Wam wszystkiego co dobre, piękne i radosne w nadchodzącym roku 🙂 Bawcie się dziś cudownie! Widzimy się w 2015 :))