„Im mniej wiesz, tym spokojniej śpisz” czy może lepiej wiedzieć, na czym się stoi? Wszystko zależy od naszej wrażliwości i podejścia do życia. Czasami jesteśmy w stanie oszczędzić komuś zawodu, zmartwienia, z drugiej strony możemy kogoś zranić, bo może właśnie ta osoba oczekuje od nas bezwzględnej szczerości?

„The less you know, the calmer you are asleep” or maybe it is better to know more? ” It all depends on our sensitivity and approach to life. Sometimes we are able to save someone, worry, on the other hand we can hurt someone, because perhaps this person expects us to absolute sincerity?


18280115_1526153637418267_1310259375_n (1)


SELEKCJA INFORMACJI

To, że Asia powiedziała coś na Anię, co zepsuje jej dzień, a nawet trzy, nie jest raczej nie wiadomo jak istotne i raczej nie ma wpływu na jej życie. Więc generalnie nie trzeba jej psuć dnia, ewentualnie lepiej powiedzieć Asi, że nie chcesz słuchać, jak marnuje energię na ploty i Ty jej nie chcesz marnować.


dziewczyna-wroclaw-wor-paulina-kinal-love-your-life


Sytuacja się komplikuje, kiedy problem jest istotny. Widziałaś męża swojej koleżanki, jak spaceruje wieczorem z inną kobietą, która definitywnie nie wyglądała na koleżankę z pracy. Powiedzieć czy nie? Możesz się niepotrzebnie wtrącić. To jednak zawsze może okazać się jego koleżanka, a on z tego wybrnie. Twoja koleżanka również może stanąć za swoim mężem, bo mu ufa i jest dla niej najbliższy. Istnieje również opcja, że gościu ją zdradza, a ona biedna siedzi i czeka na niego z kolacją. Prosto z mostu. Nie rób z tego sensacji. Jestem za prostym przekazem informacji. „Widziałam Tomka wieczorem na mieście, szedł z jakąś laską”. Resztę zostaw im. 🙂


dziewczyna-wroclaw-wor-paulina-kinal-love-your-life


Im mniej wiesz, tym spokojniej śpisz.

Szczerze mówią bliżej mi do tej zasady niż do mówienia wszystkiego. Selekcjonuje informacje i nie zawracam głowy moim bliskim pierdołami. Sama też zdecydowanie wolę, żeby ludzie nie przekazywali mi wszystkiego. Bo ja wcale nie potrzebuje wszystkiego wiedzieć. Często mówię w rozmowie: „Nie interesuje mnie to”. Nie jestem ciekawska, ludzie zawsze gadali i gadać będą, a ja dla zdrowia psychicznego nie chcę wiedzieć co. Bo co to zmieni? Zepsuje mi dzień, będę się nad tym zastanawiać, a i tak nie mam zamiaru nikogo do siebie przekonywać i zabiegać o czyjeś względy. Tak samo jest z rzeczami z przeszłości. Po cholerę do nich wracać? Nie mam już wpływu na to, co się wydarzyło. Możemy albo rozpamiętywać w nieskończoność przeszłość i ją analizować, albo skupić się nad, tym co jest teraz i tu, tym samym budować swoje szczęście każdego dnia.


dziewczyna-wroclaw-wor-paulina-kinal-love-your-life