1. PODJADANIE

Gryz tu, gryz tam, kawałeczek tutaj, kawałeczek tam i kilkaset kalorii w prezencie. Znasz to? Warto wypracować w sobie zdrowy nawyk jedzenia, wtedy, kiedy jest się po prostu głodnym. Cenna maniera, który pomoże nam w utrzymaniu lub wypracowaniu wymarzonej sylwetki. Jedzenie o stałych, określonych porach (bez podjadania) sprawi, że nasz organizm będzie pracował na wysokich obrotach. 🙂 W kryzysowych chwilach można ratować się …marchewką 😀 albo innymi warzywami.

2. NIEREGULARNE JEDZENIE

Śniadanie o 10:00, a kolejny posiłek o 18:00, nieregularne jedzenie jest jednym z największych wrogów figury, o jakiej marzysz i przede wszystkim ZDROWIA. Jedno jest pewne, Twój organizm nie tylko wariuje, ale również magazynuje. 🙂


jak-schudnac-najlepsz-dieta 2


3. ZA MAŁO SNU

Podstawa, o której tak często zapominamy. Sen to regeneracja nie tylko ciała, ale i również psychiki. Sen jest nieodłącznym elementem utrzymania prawidłowej równowagi ciała. Jest tak samo ważny, jak trening i praca 🙂 Chroniczny niedobór snu przejawia się w wielu aspektach między innymi: utracie humoru, wyczerpaniu, rozdrażnieniu, sprawności i efektywności funkcjonowania organizmu  itd.

4. ZA MAŁO WODY

Zabawne, że wypicie dla kogoś w ciągu jednego wieczora litra wina, albo trzech piw nie stanowi problemu, a wypicie 1,5 – 2 litrów w ciągu doby jest sporym wyzwaniem :D. Woda to życie i prawidłowe nawadnianie organizmu, to po prostu podstawa, o której trzeba pamiętać każdego dnia. Niedobór wody odczują nasze narządy wewnętrzne, ale również skóra, włosy, paznokcie.


woda-pij-wode


5.BRAK PLANU TRENINGOWEGO

Ćwiczysz, co chcesz i ile chcesz, bez konkretnego plan i dziwisz się, że nie widzisz efektów? Dobry plan treningowy to podstawa. Trening siedem dni w tygodniu, nie przyniesie Ci takich rezultatów, jak dobrze dobrany trening 3/4 razy w tygodniu. Nie liczy się ilość, tylko jakość. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Pamiętaj o regeneracji.

6.ĆWICZYSZ NA OKRĄGŁO TO SAMO

Nasz organizm przyzwyczaja się do danych ćwiczeń, dlatego bardzo ważna jest różnorodność ich wykonywania.


wrocław-dziewczyna-sport


7. WYLUZUJ SIĘ

Uspokój się, wyluzuj, ćwicz z głową, ale również z uśmiechem, niech to, co robisz sprawia Ci radość, wtedy zobaczysz najlepsze efekty. 🙂