Jak to jest, że czasami sama obecność drugiej osoby motywuje nas do działania, natomiast przeczytanie setki poradników już niekoniecznie? Z reguły jestem osobą bardzo chłonącą energię innych ludzi. O wiele szybciej zainspiruje mnie druga osoba, na maksa „zajarana” tym co robi, u której widzę prawdziwą pasję, po której po prostu widać, że kocha swoje życie i siebie, i wszystko to co ją otacza.

Sama chcę dotrzeć do takiego etapu swojego życia, kiedy każdy dzień będzie dla mnie radością, pozytywnym wyzwaniem, kiedy będzie chciało mi się wstać z łóżka i działać. Oczywiście to nie jest tak, że teraz tak nie jest. Nie jest jednak tak zawsze. Kiedy na dworze jest szaro, buro, zimno i ponuro tym bardziej nie chce się wstawać. W ostatnim czasie duuużo pracuję. Jestem już trochę zmęczona, jednak wiem, że ciężka praca prędzej czy później przynosi zyski, nie tylko te finansowe. Ważne jest jednak to, żeby się nie poddać w trakcie.

Pracując jednak tak dużo, nie wolno nam zapominać o własnych marzeniach. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz na nie teraz czasu, możliwości czy czegokolwiek innego, to właśnie… może Ci się tak tylko wydawać. Myśl o swoich marzeniach, staraj się robić nawet najmniejsze kroczki, żeby się do nich zbliżyć.

A pierwszym takim krokiem niech będzie zapisanie ich. Ale niech to nie będzie lista w stylu „punkt numer jeden: schudnę, punkt numer dwa: zmienię pracę, punkt numer trzy: zacznę podróżować”. Konkrety! Schudnę 6 kilogramów do 1 kwietnia. Dziś stworzę swoje nowe CV i codziennie będę wysyłać je do minimum trzech pracodawców z branży, która mnie interesuje. Od dzisiaj wrzucam do skarbonki codziennie po 10 zł, żeby w lipcu pojechać do… Każde swoje marzenie warto rozbić na kroki, które trzeba podjąć, żeby je spełnić. I nawet jak na myśl o poniedziałku chce się komuś płakać, to warto pomyśleć, że właśnie w ten poniedziałek zrobimy również coś, co przybliży nas do osiągnięcia zamierzonych celów. Popatrz na tych, którzy robią na co dzień to o czym Ty teraz tylko marzysz: nie zazdrość im, oni też kiedyś zaczynali, nierzadko będąc w trudniejszej sytuacji niż Ty. Niech Cię zainspirują!

Nie dajmy się tej ziemie, otaczajmy się inspirującymi nas ludźmi, nie poddawajmy się i nie zniechęcajmy! Nawet jak już 10 raz próbujesz. Wkurzysz się, rzucisz wszystko, a przecież za jedenastym mogło się udać.

IMG_5135-01

IMG_5134-01

IMG_5128-01

IMG_5127-01