Nie da się ukryć, że dziurawe spodnie są hitem już od kilku sezonów. I pewnie nie jedna osoba ma wrażenie, że noszą je wszyscy wokół, przynajmniej ja takie mam. Ale mimo to uważam, że wyglądają świetnie i to w każdej wersji – do trampek/szpilek/sneakresów, niezależnie czy są to boyfriendy czy rurki. Podobnie sprawa ma się z krótkimi, szarpanymi spodenkami – idealnie sprawdzają się latem. Przedstawiam Wam poniżej sposób w jaki najłatwiej jest „wyszarpać” swoje stare dżinsy i nadać im drugą młodość. Jeżeli jednak nie ma w Waszej szafie dżinsów, które nadawałyby się do podziurawienia bądź obcięcia, warto wybrać się do lumpeksu i tam poszukać jakiś perełek dżinsowych – obie pary spodni, z których zrobiłam krótkie spodenki zostały właśnie tam kupione. A więc potrzebne będą nożyczki, igła i… do dzieła!
Wynalazłam w mojej szafie stare spodnie z Tally Weijla, których już nie lubię i to je postanowiłam „zniszczyć”. Dziury dobrze jest robić po pierwsze na spodniach noszonych wcześniej (po praniu są one zazwyczaj węższe, jeśli zrobimy na takich dziury – przesuną się one później), a po drugie na sobie. Dzięki temu mamy pewność, że zrobimy je dokładnie tam gdzie chcemy.
Zrobiłam dwa większe wycięcia na obu nogawkach plus rozcięcia nad kolanami i jedno w górnej części uda. Ściągamy spodnie i za pomocą igły wyszarpujemy nitki. Te, które nie wyglądają dobrze, są za długie lub za krótkie – obcinamy. Nie wolno szarpać za mocno, bo urwiemy wszystkie nitki. Trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem, wyszarpując po maksymalnie kilka nitek naraz.
Miałam małego pomocnika 😉
Wyszarpujemy tyle nitek ile nam się podoba, ale im więcej, tym lepiej to wygląda. Wszystko zajęło mi jakieś 15 minut, więc jeżeli jeszcze się wahacie, nie ma na co czekać 🙂
Do spodni dobiorę jakąś fajną bluzkę plus buty i pokażę Wam efekt niebawem na Insta KLIK – WPADAĆ!
Krótkie spodenki robimy podobnie – obcinamy dżinsy (załóż je na siebie i obetnij, ściągnij i wyrównaj albo narysuj długopisem jaką mają mieć długość mając je na sobie, a następnie po ściągnięciu wyrównaj i tnij 🙂 ). Zrób kilka dziur i wyszarp je razem z brzegiem nogawek na tej samej zasadzie za pomocą igły. Jeśli chcesz je odbarwić, użyj Domestosa – nałóż go (w rękawiczkach!) w odpowiednich miejscach, odczekaj kilka minut, a następnie wypierz.
Jak Wam się podobają?    /A.