Do naszych ulubionych wrocławskich restauracji z pewnością trzeba zaliczyć Kurną Chatę. Jeżeli jestem w centrum i łapie mnie trochę większy głód, to z pewnością udaje się właśnie tam! Restauracja znajduje się na Starym Mieście, a warto pamiętać, że będąc we Wrocławiu warto zboczyć w którąś z urokliwych ulic prowadzących do rynku. To właśnie przy jednej z nich znajduje się restauracja – przy ulicy Odrzańskiej.

Mimo tego, że restauracja designowo mnie nie urzekła, bo decydowanie bardziej wolę jasne, białe wnętrza, to ma to „coś”, co sprawia, że naprawdę przyjemnie się tam siedzi! Jest przyjemnie i klimatycznie. Duża ilość żywych kwiatów w doniczkach i drobne detale, to na pewno ogromny plus wystroju.

Kurna Chata to propozycja dla
osób, które lubią dobre, domowe jedzenie. Znajdziemy tu  „standardowego” schabowego z
ziemniakami i surówką, żeberka, gulasz staropolski, ale także pyszne, sycące
sałatki, a także wiele wegetariańskich dań, które są w stanie sprostać moim
oczekiwaniom. 🙂

Podobne knajpki znaleźć można także w innych częściach Polski, ciekawi mnie czy także tam jedzenie jest takie smaczne, a porcje takie duże. Może ktoś z Was miał okazję w nich być?

JAK TAM DOJŚĆ?
Trasa do Kurnej Chaty jest prosta i niezwykle przyjemna, bo tak jak wspomniałam na początku, restauracja znajduje się praktycznie w samym rynku. Wystarczy będąc koło wrocławskiej fontanny pokierować się w boczną drogę (jak na mapce) i z pewnością traficie do Kurnej. Zwłaszcza, że restauracja jest dość znana wśród mieszkańców. 🙂