Niewątpliwe do moich 10 top najgorszych powiedzeń, jakie możesz powiedzieć zdenerwowanej osobie to właśnie to, że „złość piękności szkodzi”.❤️

W każdym powiedzeniu jest trochę prawdy, nerwy i złość jednoznacznie nie wpływają zbyt dobrze na nasze zdrowie, nie tylko, jeśli chodzi o aspekty wizualne…😉


Girl-polishgirl-kreconewlosy-dziewczyna


Lekkie zdrowotne zawirowania skłoniły mnie do obserwacji siebie i reakcji swojego organizmu.  Jedno jest pewne i to wyznaję całym sercem: Everything what costs your peace is too expensive. ❤️


Jaki wpływ mają nerwy na nasze zdrowie?

SERCE ❤️

Częste występowanie nerwowych sytuacji zwiększa ryzyko zawału serca aż ośmiokrotnie. Ponadto kardiolodzy ostrzegają, że intensywne przeżycie emocjonalne może doprowadzić do kardiomiopatii stresowej – niewydolności serca. Podczas stresujących sytuacji Twoje ❤️ przyspiesza kilkukrotnie, by nadążyć z przepompowywaniem krwi. Kołatanie serca, nerwobóle – to jedne z objawów stresu. 


Polishgirl-kreconewlosy-curly-dziewczyna


HORMONY

Gruczoły nadnerczy błyskawicznie reagują na zagrażającą wiadomość – odpowiadając zwiększeniem produkcji adrenaliny. Zmniejszają tym samym poziom kortyzolu – którego mniejsza ilość wpływa na naszą pamięć oraz zmniejsza naszą wydolność – w stresujących sytuacjach pamiętamy znacznie mniej.

KREW 

Kiedy wpadasz w gniew, Twój mózg podejmuje decyzje, by nie wysyłać krwi do mniej istotnych organów – w czasie zagrożenia wysyła ją do serca i mięśni. Intensywny wybuch złości zwiększa ryzyko występowania zakrzepów w krwi. 


dziewczyna-krecone-wlosy-wroclaw


ZĘBY

W przypływie złości zaczynamy bezwładnie zaciskać nie tylko mięśnie, ale również i zęby, co prowadzi do ścierania szkliwa i ich uszkodzenia. 

MÓZG 

Nasze centrum dowodzenia.🙏🏻 Uczucie złości najpierw trafia do lewej półkuli, która odpowiada za uczucia i relacje. Zdecydowanie najmocniej przeżywamy, gdy zdenerwuje / urazi nas ktoś bliski – dlatego często nie możemy sobie poradzić nad zapanowaniem nad emocjami.


dziewyczna-krecone-wlosy-wroclaw-paulina-ka-kinal


Jak zapanować nad gniewem/złością? 

Wiem, że może to zabrzmieć abstrakcyjnie – sama jestem bardzo impulsywnym człowiekiem – jak kocham – to kocham, jak nie znoszę – to nie znoszę, jeżeli coś mi się nie podoba – to od razu to widać, jak mam dobry dzień – to widać to z kilometra, aczkolwiek najlepszym i najbardziej przekonującym argumentem za tym, by opanować swoje nerwy / złość, jest zdecydowanie fakt, że szkodzą one najbardziej nam samym. To my nie możemy spać w nocy, czujemy kołatanie serca, chodzimy smutni, zestresowani i wszelkie nerwy w największym stopniu odbijają się na naszym zdrowiu. Poza tym nie ma nic gorszego od uczucia, że w przypływie złości powiedziało się o „przysłowiowe słowo za dużo”.

Warto sobie uzmysłowić, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Życie trzeba puścić luźno i akceptować to, co nam przynosi, mieć spory dystans do niezależnych sytuacji. Możemy całe życie się frustrować i złościć na ludzi, którzy nie spełniają naszych oczekiwań, na losowe zdarzenia, na które nie mamy wpływu, albo zacząć akceptować, to jak jest, nabrać pokory i czasami „wody” w usta i nie tracić energii na sytuacje, z którymi zwyczajnie nie możemy nic zrobić.

Peace and love! <3


dziewczyna-krecone-wlosy

dziewczyna-wroclaw