Masz wrażenie, że Twój świat się zawalił?
Rozstanie właściwe zawsze boli. Czasem jedną stronę czasem obie. Czasem rzucanego, czasem rzucającego. Rzadko kiedy odbywa się to w szczero-przyjacielskiej atmosferze,  z uśmiechami na twarzach. Po rozstaniu przychodzą dni pełne smutku, łez, wspominania, wracania do tego co było doszukiwania się błędów. I choć najważniejszy jest czas, dopiero kiedy upłynie jego wystarczająca ilość można poczuć się po rozstaniu lepiej, to warto zrobić coś dla siebie ABY TEN CZAS TAK STRASZNIE NIE WYKAŃCZAŁ I NIE WPŁYWAŁ NEGATYWNIE NA WSZYSTKIE SFERY NASZEGO ŻYCIA.
Warto zadbać o swoje życie towarzyskie. Wiele osób po rozstaniu nie ma najmniejszej ochoty wychodzić do ludzi, śmiać się, bawić żartować, ale warto się zmusić. Z własnego doświadczenia wiem, ze kiedy było mi smutno po jakimś rozstaniu, umawiałam się z ludźmi, których lubię i na czas spotkania pomagali mi oni zapomnieć o niemiłych wydarzeniach. Każdy lubi coś innego. Można pójść na imprezę, na zakupy, zaprosić znajomych do siebie, iść do kina. Nieważne co się będzie robić, ważne, żeby pozwoliło to oderwać się od wszystkiego. Warto postarać się dać ponieść chwili i nie wracać myślami do byłej/byłego. Nie idź do miejsca, w którym spędzaliście wspólnie czas, nie puszczaj piosenek, które kojarzą Ci się ze związkiem. Oderwij się od tego wszystkiego.
Warto posprzątać w swoim życiu. Dosłownie i w przenośni. Trzymanie na ścianach wspólnych zdjęć nie pomoże, ale wyrzucanie ich jest bez sensu, bo choć możesz w to obecnie nie wierzyć, przyjdzie taki dzień, że oglądanie ich będzie jedynie miłym wspomnieniem, częścią Twojej przeszłości, nie sprawiającą nawet odrobinki bólu. Tak jest zawsze, choć wydaje Ci się, ze w Twoim przypadku tak nie będzie.
Warto też zachować spokój. Nie robić scen, nie wydzwaniać na siłę do tej osoby albo co gorsza do jej/jego nowego partnera czy partnerki. Ciężko jest spotkać jego lub ją z inną osobą, ale nie pokazuj po sobie słabości. Przywitaj się, jeśli Wasze relacje na to pozwalają i odejdź. Wypłacz się w domu, kiedy TA osoba nie będzie już tego widzieć. Nie warto dawać jakiejś takiej głupiej satysfakcji.
Warto znaleźć w końcu czas dla siebie, dla osób, dla których nie miało się go aż tak wiele, ponieważ trzeba było dzielić go również z chłopakiem albo dziewczyną. Znajdź sobie jakieś ciekawe zajęcie, jakiekolwiek – taniec, sport, rysowanie, wciągający serial lub książka, wszystko to co będzie sprawiać Ci przyjemność, a także odciągnie od myślenia o zakończonym związku.
Pamiętaj też aby wszelkie swoje działania względem ex bardzo dobrze przemyśleć. Za jakiś czas kiedy emocje już opadną możesz żałować lub wstydzić się swoich słów czy zachowania, a nic dobrego z tego nie wyniknie.
Nie uciekaj przed światem, jeśli ktoś zaprasza Cię na randkę, a Ty nie masz na nią najmniejszej ochoty, to zostań w domu i ugotuj sobie coś pysznego zamiast wrócić i puszczać smutne piosenki, przy których „świetnie” się płacze. Ale jeśli choć przez sekundę przyszło Ci do głowy, ze taka randka może być całkiem miła. Nigdy nie wiesz komu się spodobasz albo kto spodoba się Tobie. Nawet jeśli nie znajdziesz nowego chłopaka lub dziewczyny, możesz poznać interesującą osobę, z którą fajnie będzie gdzieś czasem wyskoczyć.
Kilka razy rozstawałam się w swoim życiu i za każdym razem wydawało mi się, ze już nigdy się nie zakocham. Nigdy się tak nie wydarzyło, zawsze, prędzej czy później pojawiał się ktoś, kto zawrócił mi w głowie. Najczęściej poznawałam taką osobę całkowicie przypadkiem, w chwili, w której nigdy bym się nie spodziewała. Ale zawsze tym moim byłym brakowało którejś z cech, które zawsze chciałam aby mój mężczyzna miał. I któregoś dnia trafiłam na takiego, któremu właściwie z tej mojej listy już nic nie brakuje. A poznałam go w tak dziwnych okolicznościach, że było to totalnym zaskoczeniem.

/Ania