Największym utrapieniem, które powodują myśli czy tzw. wspomnienia, jest fakt, że nie możesz swobodnie cieszyć się życiem i w pełni z niego korzystać, ponieważ cały czas uprzykrzają Ci nawracające myśli przypominające bolące, trudne czy po prostu niewygodne sytuacje. W umyśle może zagnieździć się wiele negatywnych przekonań, które zakłócają wewnętrzny spokój. W życiu podejmujesz DZIAŁANIA, których bodźcem są wspomnienia lub inspiracje. Kiedy podejmując jakieś działanie czujesz się dobrze, oznacza to, że za nim stoi inspiracja, jeżeli natomiast podczas wykonywanych czynności odczuwasz niepokój, opierasz się na wspomnieniu.


If you think that you can – you are right

If you think that you can not – you are right


morze-baltyckie-polska


Oczyszczając umysł z negatywnych wspomnień, decydujesz się na szczęśliwe życie, w którym spełnisz wszystkie marzenia. Oczyszczanie umysłu to pozbycie się negatywnych myśli i emocji, których przyczyna są wspomnienia przechowywane w naszej podświadomości.

Uznawanymi metodami oczyszczania są: medytacja, EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności), metoda wdzięczności, proces „kocham Cię”..ale dobrą metodą oczyszczania może być także po prostu muzyka, taniec i wszystko to, co przegania nasze negatywne myśli i sprawia, że czujemy się lepiej.


Po pierwsze oczyszczanie z negatywnych myśli i emocji trzeba się po prostu ZAANGAŻOWAĆ

To trudna praca, ale taka, którą jesteśmy w stanie odrobić. Wystarczy uparcie dążyć do celu i być w stu procentach zaangażowanym w ten proces. Metody przyniosą efekty podobnie jak ćwiczenia, wtedy kiedy będą wykonywane całym sobą i systematycznie. Innej drogi nie ma.


bałtyk-morze-oczyszczanie


1.Medytacja

Pozwala na wyciszenie i znalezienie w sobie równowagi oraz spokoju ducha. Podczas medytacji pozbywasz się nadmiaru informacji, możesz się wyciszyć. Niesie ze sobą mnóstwo korzyści: uspokaja, dodaje energii, redukuje lęk i podnosi poziom serotoniny. Nie musi być związana z żadną religią. Medytacja dla każdego może oznaczać coś innego, obecnie jest jej wiele technik, które są również wykorzystywane w psychoterapii.

Medytacja dla każdego może oznaczać coś innego…

Spacer, bieg to również formy medytacji. Nie każdy musi decydować się na jej pasywną formę. Tak jest np. ze mną. Nie potrafię oczyścić organizmu z nadmiaru myśli w pozycji siedzącej. 🙂

2. EFT

Przywraca organizm do naturalnej harmonii. Metoda zakłada, że przyczyną negatywnych emocji są zaburzenia w systemie energetycznym ciała. Często nazywane „emocjonalną akupunkturą”. Metoda polega na opukiwaniu punktów zakończeń meridianów ciała, równoważy zakłócenia związane z układem energetycznym, co finalnie uwalnia nas od negatywnych emocji.

3. Metoda wdzięczności

Wdzięczność procentuje przyciąganiem tego, czego chcemy. Złe rzeczy, które nam się przytrafiły doprowadziły nas do stanu dobrobytu. Odczuwanie wdzięczności jest kluczowym elementem w odnajdywaniu w sobie szczęścia. Metoda wdzięczności sprawia, że przestajesz przejmować się drobiazgami, skupiasz się na pozytywach, stajesz się wdzięczny za to, co masz. Gdy odnajdziesz szczęście w sobie będziesz mógł osiągnąć co tylko zechcesz. Warto stworzyć również listę wdzięczności 🙂

4. Proces kocham Cię

Metoda jest procesem oczyszczającym organizm, polegającym na wypowiadaniem frazy „kocham Cię”, a także „przepraszam”, „dziękuję”, „wybacz  mi”, w ten sposób uwalniamy się od negatywnych emocji związanymi ze wspomnieniami.

To tylko kilka metod, każdy jest inny i u każdego może sprawdzić się zupełnie coś innego. Prawo przyciągania mówi, że twoje myśli i uczucia wpływają na rzeczywistość, dzięki czemu możesz kreować ją w dowolny sposób. Oczyszczanie organizmu pozwoli zrzucić Ci zbędny balast w postaci negatywnych wspomnień.  Wielu osobą może wydawać się to wszystko, co piszę jakiś mistycznym szaleństwem 🙂 Ale spokojnie, ja nie jestem żadną szamanką, a pozbycie się negatywnych emocji zakorzenionych głęboko w nas samych jest naprawdę dobre. 🙂


dziewczyna-krecone-wlosy


Umysł tworzy każdą rzecz, którą postrzegamy…począwszy od naszego zdrowia, związku, relacji z innymi ludźmi, a nawet po sytuację finansową. 


źródła: http://czystyumysl.com/inspirujacy_wywiad.html