Jak wziąć się w garść, kiedy życie rozpada się na kawałki? Zdaję sobie sprawę ze spora garść czytelników, może być ode mnie starsza jest i pewnie czasem zadaje sobie pytania, co ja – dwudziestoparoletnia dziewczyna mogę o wiedzieć o braniu się w garść i stawaniu na nogi? Myślę, że z mojego życia można spokojnie nakręcić 2 godzinny film pełen akcji i scen dramatycznych – przeżyłam wszystkie. 😉🙌

Nie zacznę tego wpisu pozytywnym akcentem, ale nie omieszkam zostawić go na koniec. 

Zacznę od niepokojącego stwierdzenia, że zawsze może być gorzej. Naprawdę zawsze – nawet kiedy, świat rozwalił się na kawałki i trudno jakikolwiek z nich pozbierać. To zawsze może być gorzej. Po czym chciałabym dodać, co wyznaje przez całe życie „wszystko jest po coś”. Po to żebyś był / była silniejsza / silniejszy. Po to, żeby to „coś” zaprowadziło Cię na właściwą drogę.

Każdy człowiek to inna historia, nie ma recepty na to, jak stanąć na nogi. Mogę Wam tylko podpowiedzieć, co pomogło kiedyś mi. 😉


girl - polishgirl - krecone-wlosy-wroclaw


Od czego zacząć? 

Dobry plan.
Jeżeli nie wiadomo, jak dojść do celu lub nie wiadomo nawet, jaki jest cel – warto zrobić małe kroki, które pomogą nam wytyczyć właściwą ścieżkę. Kartka, długopis i jazda! Jestem w tej kwestii staroświecka i wszystko zapisuje w tradycyjnym kalendarzu – wszystkie pomysły, plany i marzenia. Trzeba zacząć od małych, osiągalnych rzeczy i powoli skreślać je z listy zadań – one wygenerują kolejne.

Dziś jest dziś!
Nie wczoraj i nie jutro. Jeżeli boli Cię przeszłość, masz niepewną przyszłość – koncentruj się na dzisiaj i nie marnuj życia na to, co było, albo na to, co będzie! Los pisze niespodziewane scenariusze i co jak co, ale życia nie zaplanujesz. Jedyne co nam pozostaje to bycie dobrym człowiekiem – bo dobro wraca. Szanuj innych, szanuj siebie, nie rzucaj słów na wiatr i krocz przed siebie z podniesioną głową, z czasem nabierzesz wiatru w żagle.


girl - polishgirl - krecone-wlosy-wroclaw


Jesteś najlepszą inwestycją.
Pamiętaj o tym zawsze! Dbaj o siebie, rozwijaj się, spełniaj swoje marzenia. Znaj swoją wartość, a ludzi, którzy jej nie znają lub nie potrafią dla Ciebie przeskoczyć kałuży – zostaw w tej kałuży. 😂😉

Przestań się ze sobą pier******
Od głaskania po głowie nikt jeszcze na nogi nie stanął i ty nie staniesz. Koniec mazania – możesz być szczęśliwa / szczęśliwy – tylko zapracuj na to szczęście!


girl - polishgirl - krecone-wlosy-wroclaw


Jak nie wiesz jaka / jaki masz być – to bądź dobrym człowiekiem. To, co wysyłamy w wszechświat do nas wraca.

Idź na trening! W zdrowym ciele zdrowy duch – już wiele razy wspominałam, że moją najlepszą terapią na smutki i problemy jest porządny trening!👌 Wypoć to wszystko, co boli na treningu i tam to zostaw. 

Wizualizuj sobie sukces i życie, jakie chcesz mieć. Sama wizualizacja nie wystarczy, ale nasze myśli ściągają na nas lawinę zdarzeń. Jeżeli chodzi o marzenia, to zacznij działać, bo one się nie spełniają – marzenia się spełnia.


girl - polishgirl - krecone-wlosy-wroclaw