Ostatnio na blogu zaczęły pojawiać się coraz częściej wpisy dotyczące zdrowego odżywiania. To właśnie dlatego, ponieważ sama szukam dla siebie, jak najlepszych rozwiązań i zaczęłam zgłębiać wiedzę w temacie 🙂 Dajcie znać czy podoba Wam się taka opcja, czy też nie.
Nie jestem zwolenniczką diet. No bo jak można wymyślić dietę skuteczną dla większości ludzi? Taką, która nie spowoduje nagłej utraty kilogramów, a potem ich powrotu. Bo przecież o to w sumie chodzi, żeby na stałe zmienić sposób odżywiania. Każdy z nas jest inny i to właśnie nasz organizm podpowiada nam czego potrzebujemy.
Większość ludzie je za dużo, przejada się i co najgorsze je bezmyślnie. Jedzeniem zagryza wszystkie porażki, żal, smutek, nagradza się i pociesza. Należy jednak w tym wszystkim pamiętać, że  nie żyjemy dla jedzenia, ale jemy po to żeby żyć.

Zatem jaka jest metoda utrzymania zdrowej, smukłej sylwetki?
Po prostu jedzenie instynktowne. Chodzi o to, żeby jeść wtedy, kiedy czujemy GŁÓD. Nie wtedy, kiedy jest nam nudno, smutno i nie wiem co. Tylko wtedy kiedy jesteśmy głodni. Wygląda to tak: Jem wtedy, kiedy jestem głodna. Jem to na co mam ochotę, czego w danej chwili potrzebuję i przede wszystkim świadomie, tyle ile mi potrzeba…nie przejadam się. Nie liczę kalorii. Wystarczy, że wsłuchamy się w samych siebie. Kto ma lepiej wiedzieć czego potrzebujemy niż my sami? Żaden lekarz, dietetyk nam tego nie powie. 
Wiadomo, że trzeba dbać o to co jemy, ale to już inna sprawa. Nie wierzę, że komuś wewnętrzny głos podpowiada zjedź trzy hamburgery, będziesz się czuł/a świetnie! Trzeba zwracać uwagę na to co jemy, nie truć się śmieciowy jedzeniem, aczkolwiek najważniejsze to słuchać siebie.
zdrowe jedzenie, nie dietetyczne jedzenie :D
www.zszywka.pl