„Ludzie mówią, że aby osiągnąć sukces, trzeba wstawać rano. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze”.

M. Archald


Ta jesień do najlepszych w moim życiu z pewnością nie należy (nadal chodzę o kulach), aczkolwiek pozostały mi tej całej męki pańskiej jakieś 2,5-3 tygodnie, po czym zrzucę kule z Mostu Grunwaldzkiego! Oczywiście żartuję, po pierwsze nie będę zanieczyszczać środowiska, a po drugie oddam je komuś, kto będzie ich potrzebował.

Mimo tego, że nie jest lekko, robi się szybko ciemno, a z taką nogą trochę brakuje mi perspektyw, to szukam w całej sytuacji pozytywów. Daję sobie ten czas na regenerację, sporo czytam, rozwijam się, trochę maluję. Od nowego roku mam nadzieję, wszystko wróci na właściwy tor.


This autumn isn’t the best of my life, because I still moving on cruntches (fortunately only 2,5-3 weeks), than I will cast it from the bridge. Of course I’m joking,  I won’t pollute the environment, and secondly, I give it to someone who will need them.

Although isn’t easy, it’s getting dark quickly, and with broken leg I miss the perspectives but I’m looking at the whole situation positives. I give myself the time to recover, I read a lot, develop, paint. Since the new year, I hope everything will go back on the right road.


zima-jesień-polishgirl-paulina


Nic tylko zawinąć się w koc. 🙂 Zawsze dbałam o swoje odżywianie, ale teraz szczególną wagę przykładam do odpowiedniego nawodnienia organizmu. O czym możecie przeczytać tutaj. Jem także dużo, zdrowych, rozgrzewających zup, szczególnie mocno polecam wrocławską knajpkę „Zupa” na ulicy Igielnej.


woda-pijwode

sniadanie-warzywa

wrocław-jedzenie-wrocławskie-restauracje


Wrocław końcem listopada i początkiem grudnia zostaje udekorowany licznymi świątecznymi lampkami, ozdobami. Rynek zostaje „zdominowany” przez Jarmark Bożonarodzeniowy trochę trudno się przez niego przedostać, ale możemy znaleźć mnóstwo pyszności, lokalnych wyrobów, a także liczne rękodzieła godne uwagi. Jedyne co mnie razi w takim jarmarku, to fakt, że zamiast polskich kolęd lecą tylko te amerykańskie, które są po prostu wszędzie. Jako że na święta wyjeżdżam z kraju, jestem na to wyczulona. 🙂


wroclaw-noca

wrocław-jarmark bożonarodzeniowy

wrocław-jarmark-bożonarodzeniowy

wrocław-most-grunwaldzki


Połamana noga to też nie powód, żeby całą jesień i zimę wyglądać jak na zdjęciu numer 1. 🙂


paulina kinal

polishgirls-polskiedziewczyny

golden-retriver-pies-dog


Zawsze wyznaczam cele na przyszły rok, zanim zbliży się koniec grudnia. Dlatego już w listopadzie wiem, czego chcę w 2016. 🙂 Mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie lepszy niż ubiegły i nie zaznam w nim już żadnych złamań. 🙂


 

design-your-life-kalendarz


Jak mijają wam zimowo-jesienne dni?:)