Walentynki? Czasami nie rozumiem wylewu żalu związanego z tym świętem. Z jednej strony absolutnie nie jestem fanką różowych serduszek, lizaków w kształcie serducha i innych kiczowatych gadżetów, z drugiej zaś uważam, że w życiu trzeba celebrować jak najwięcej i jak najczęściej. „Komercyjne święto”, „kochać się trzeba cały rok.” Owszem trzeba, ale walentynki to przecież nie powód, żeby przestać, to też nie powód, żeby sprintem biec do sklepu po pluszowego, tandetnego misia. Chwilami zastanawiam się, co ludzie chcieliby w takim razie świętować. Chyba nikt mi nie powie, że Święta Bożego Narodzenia nie są komercyjne albo że świętują Święto Zmarłych? No właśnie.

„Walentynkować” można, a nawet trzeba! Właśnie z tej okazji przygotowałam kilka życiowych prawd związanych z miłością. <3


dziewczyna-krecone-wlosy-wroclaw-paulina-ka

fot. Photo by Malina


Jeżeli coś kochasz, puść to wolno.
Stare, a jakże prawdziwe powiedzenie: „Jeżeli coś kochasz, puść to wolno. Jeżeli wróci – jest Twoje, jeżeli nie – nigdy Twoje nie było”. Trudno się nie zgodzić z tym powiedzeniem. Bo szczęśliwa miłość, to jednak wolna miłość, w której każdy z partnerów jest sobą i nie czuje się ograniczony lub stłumiony drugą osobą.

Walentynki można mieć cały rok.
Można! I nie trzeba zrujnować na to swojego budżetu. Można napisać ładną kartkę i zostawić na stole lub przykleić ją do lustra. Można ugotować coś pysznego razem, zjeść kolację i popatrzeć sobie w oczy. Można pójść na imprezę, przetańczyć ją razem do rana i odsypiać ją połowę kolejnego dnia.


dziewczyna-krecone-wlosy-wroclaw

Fot. Marta Malina Jaroszewska


O ludzi trzeba dbać.
O najbliższych naszemu sercu ludzi, trzeba po prostu dbać. Tak jak dba się o samochód albo inne materialne przedmioty, o które tak się zupełnie niepotrzebnie troszczymy. Sama miłość czasami nie wystarcza. Każdą relację trzeba pielęgnować. <3 Nie trudno stwierdzić, że jeśli o coś nie dbasz, to coś się psuje. Tak samo jest z relacją z drugim człowiekiem.

Najważniejsza relacja, jaką w życiu posiadasz, to ta z samym sobą.
Wiem, że ta druga połówka jest dla Ciebie całym światem, ale nie zapominaj o sobie. Relacja z samym sobą jest niezwykle istotna, jeżeli odnajdujesz szczęście w sobie, możesz nim obdarzać resztę świata. Oparcie można mieć w ludziach, ale trzeba je mieć przede wszystkim w sobie!

Nie bez powodu spotykamy na swojej drodze konkretnych ludzi.
Nie bez powodu trafiamy na różnych ludzi. Jedni są dla nas błogosławieństwem, a inni cenną, życiową lekcją.


dziewczyna-krecone-wlosy-wroclaw

Fot. Marta Malina Jaroszewska


Bez względu na dzień, porę roku, godzinę, ja zawsze życzę Wam, żeby w Waszym sercu była WIOSNA! <3 #shareyourlove