Mam wrażenie, że czasami im bardziej chcesz, im bardziej się starasz, tym bardziej Ci nie wychodzi 😀 albo po prostu wszystko toczy się jakby pod górkę. Nowy Rok zaczęłam z pełną mobilizacją i zapałem, spisałam swoje postanowienia dużo wcześniej, wierzyłam, że wystartuje o czasie. Jednak Nowy Rok zaskoczył mnie kilka stromymi górkami, które musiałam pokonać lub jestem dokładnie w trakcie ich pokonywania.


16936222_1452387148128250_514627409_o 16936243_1452387048128260_816497133_o gran-canaria-las-palmas-canarian-islands


Ostatnie nasze wyloty przypominają jakąś paranoje. Nic nie jest zamknięte, ogarnięte, nigdy nie wiemy, gdzie będziemy spać i nie jesteśmy spakowani. Wszystko dzieje się jakby po drodze…wyjazd na Kanary, gdzie mamy zamiar „przeczekać” polską, „piękną” zimę przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :). Zaczęło się od tego, że dzień przed wylotem kompletnie nas rozłożyło (grypa, angina – oczywiście nie było czasu się upewnić, co to). Możecie się domyślimić, jak miło jest ogarniać nocleg w nieznanym miejscu w nocy po jakiś 6 godzinach lotu samolotem i 4 jazdy autem :). No, ale skoro nie mieliśmy czasu zająć się tym w PL, to sytuacja tzw. podbramkowa zmusiła nas do działania. Oczywiście mission completed!


gran-canaria-las-palmas-canarian-islands gran-canaria-las-palmas-canarian-islands gran-canaria-las-palmas-canarian-islands


Czasami nie wiem czemu mamy tyle szczęścia, zawsze trafiamy na cudownych ludzi, fajne miejsca, po prostu urodziliśmy się chyba pod szczęśliwą gwiazdą. <3 Poza tym najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet sytuacje podbramkowe nie bardzo mnie stresują, chyba wszystko toczy się zgodnie z zasadą „nieważne gdzie, najważniejsze z kim”.


gran-canaria-las-palmas-canarian-islands-couple


Las Palmas to stolica wyspy Gran Canaria usytuowana jest w północno-wschodniej części wyspy. To tętniące życiem miasto dające wiele możliwości. Bezpośrednie sąsiedztwo z Oceanem Atlantyckim sprawia, że miasto jest wyjątkowe. Z jednej strony to potężna, rozwijająca się metropolia, z drugiej strony kojący widok na ocean, łagodzi wszystkie smutki i zmartwienia. W Las Palmas znajdziemy również przepiękne plaże Playa de las Canteras i Playa de las Alcaravaneras.


gran-canaria-las-palmas-canarian-islands

gran-canaria-las-palmas-canarian-islands

gran-canaria-las-palmas-canarian-islands


Spacer po dzielnicy Vegueta to dobra okazja na spotkanie z historią. Znajdziemy tam mnóstwo zabytków pośród klimatycznych uliczek, między innymi: Katedrę Świętej Anny, Pałac Episkopalny i Dom Kolumba. Stare Miasto Las Palmas jest przepełnione urokliwymi kawiarenkami, w których nie brakuje lokalnych mieszkańców. Liczne drewniane balkony, okiennice, piękne kamieniczki, skwery parkowe i inne obiekty architektury, to idealny pretekst, żeby wyrwać się, chociaż na chwilę z plaży.


 gran-canaria-las-palmas-canarian-islands-girl

gran-canaria-las-palmas-canarian-islands

gran-canaria-las-palmas-canarian-islands


Niedaleko Plaży Alcaravaneras, znajduje się Park Doramas, gdzie znajdziemy różnorodne gatunki roślin. W strefie portowej miasta znajduje się jeden z najbardziej popularnych parków miasta: Park Santa Catalina, który jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, w którym obchodzi się  Festiwal Teatru i Tańca latem i Karnawał, na który mam przyjemność się załapać! <3


gran-canaria-las-palmas

gran-canaria-las-palmas

gran-canaria-las-palmas

gran-canaria-las-palmas


Więcej wkrótce! Jestem na wyspach praktycznie do wiosny, także będę sporo pisać i dodawać dużo zdjęć. 🙂