Na przemierzenie Londynu trzeba by było przeznaczyć przynajmniej dwa tygodnie ! W końcu trzecia pozycja na liście największego miasta w Europie zobowiązuje ☺️. Jak wspomniałam we wcześniejszym wpisie każda dzielnica Londynu ma w sobie coś niepowtarzalnego, odrębny klimat, który zawdzięcza ludziom pochodzącym z przeróżnych krajów.

Miałam okazję odwiedzić kilka dzielnic miasta i najbardziej do gustu przypadła mi jego południowa dzielnica Brixton przepełniona społecznością afro-karaibską. W latach 90. dzielnica uważana za niebezpieczną, dziś przybiera na atrakcyjności, jednak jednocześnie nie zmienia swojego wielokulturowego charakteru.


London brixton

Brixton-london img_4498


Wyjątkowy klimat tej części miasta możemy poczuć od sklepów położonych wzdłuż Electric Avenue po galerie sztuki, ryneczki i niewielkie restauracje na Brixton Village Market – to właśnie w tym miejscu znajdziemy również kolorowe stoiska przepełnione owocami, warzywami, a także etniczne tkaniny, stroje oraz wyjątkową biżuterię. W zasadzie to nie wiem czy jest tam coś czego nie znajdziemy. 🙂 Pomiędzy stoiskami mamy okazję usiąść i zjeść coś pysznego począwszy od kuchni indyjskiej, afrykańskiej, azjatyckiej po kuchnię południowoamerykańską. W tle na full gra muzyka, bo przecież bez niej ani rusz! Rynek zaopatrzony jest tak dobrze, że z łatwością kupisz na nim tropikalne jedzenie, ale także nie zabraknie na nim iphona, akcesoriów do sprzątania, a także prawdziwych rękodzieł lokalnych artystów!


londyn-brixton6

londyn-brixton5

londyn-brixton9


W tej kolorowej ścianie, na której zostały wyeksponowane obrazy po prostu się zakochałam! ❤️


Brixton-londyn

londyn-brixton10

londyn-brixton7


Żeby jeszcze było mało na każdym rogu znajdziemy pyszne, wegetariańskie jedzenie w baaaardzo atrakcyjnej cenie. ☺️ Zwiedzając kolejne miejsca Londynu zdarzało nam się zajeżdżać specjalnie do Brixton, po to żeby zjeść 😂


Brixton-londyn


Jedyne co przeszkadza takiemu próbowaniu jedzenia na „streecie” to oczywiście temperatura, która podczas naszego pobytu nie była zbyt sprzyjająca. Społeczność Brixton jest otwarta i ludzie chętnie opowiadają o swoim pochodzeniu, są mili i pomocni, od niektórych z nich można usłyszeć ciekawe historie. W dzielnicy położone jest również Ritzy Picturehouse, czyli największe niezależne kino w Wielkiej Brytanii. Latem mieszkańcy spędzają dni w Brockwell Park, który jest zaopatrzony w korty tenisowe oraz boiska do gry w piłkę nożną. Dużą popularnością cieszy się również Brixton Academy, w której organizowane są koncerty. Ta wielokulturowa, artystyczna dzielnica Londynu położona jest niezwykle blisko samego centrum – jednak zupełnie od niego odmienna. Jakie są Wasze wrażenia z Londynu?:)