Wstajesz rano do pracy jest ciemno, wracasz do domu znowu za szaro. Jest zdecydowanie za zimno by chodzić bez kurtki i za ciepło by jechać na narty i odczuć prawdziwą zimę. Cały dzień nie możesz się obudzić, a gdy faktycznie otworzysz już oczy to znowu trzeba iść spać. Nie wiem jak Was moi Drodzy, ale mnie od dobrych kilku dni prześladuje złe samopoczucie i zmęczenie. Nie jest to spowodowane tym, że za mało śpię (choć pewnie przydałoby się więcej).


You get up in the morning to work is dark, you come home again in gray. It is too cold to walk without a jacket and too warm to go skiing and to feel a real winter. The whole day you can’t wake up, and when you actually open your eyes you have to go to sleep. I don’t know how you, my dear, but I’m a good few days haunting malaise and fatigue. This is not due to the fact that I don’t sleep enough (although it probably could use more).


MOJE SPOSOBY NA WALKĘ ZE ZŁYM SAMOPOCZUCIEM


TRENING
Ostatnio jakaś miła pani aptekarka chciała mi wcisnąć tabletki na lepsze samopoczucie. Odpowiedziałam jej, że jak zrobię trening to się lepiej czuje. Trening jest dla mnie idealną opcją na zmęczenie, smutek, złość.

fit-girl-sport

ZRÓB LISTĘ RZECZY WAŻNYCH I WAŻNIEJSZYCH
Pewnie doskonale znasz sytuację, w której od dłuższego czasu wisi nad Tobą mnóstwo rzeczy „do zrobienia”, a Ty po prostu nie wiesz za co masz się zabrać. Nie myśl o tym. Zrób listę z numeracją i po prostu po kolei zabieraj się za kolejne punkty.

organizator-notes

ZADBAJ O SIEBIE
Zrób sobie gorącą kąpiel, nasmaruj ciało ulubionym balsamem, włącz muzykę, naszykuj ubranie do pracy. Ten zestaw pomaga zawsze.

relax-girl-chill

JEDZ DUŻO OWOCÓW I WARZYW
Witaminy, witaminy i jeszcze raz witaminy. Choć na rynku brakuje teraz sezonowych warzyw, to jestem przekonana, że z pewnością znajdziesz coś dobrego u swojej pani z warzywniaka. Zdrowe jedzonko to paliwo i największy sprzymierzeniec w walce ze złym samopoczuciem.

zupa-zdrowe-jedzenie

POSPRZĄTAJ
Ogarnij przestrzeń wokół siebie, zapal świeczki. Porządek w mieszkaniu/pokoju to również porządek w głowie.

room-flat-tidy

POCZYTAJ KSIĄŻKĘ, OBEJRZYJ FILM, NAMALUJ COŚ

Do końca zimy został praktycznie miesiąc, także mam nadzieję, że w marcu wiosna zagwarantuje nam dużą ilość promieni słonecznych i sprawi, że każdy będzie chodził bardziej wypoczęty i uśmiechnięty.

book-ksiazka

Pocieszający jest jednak fakt, że zimy pozostał zaledwie miesiąc. A w marcu mam nadzieję na więcej słońca, lepszą pogodą i zdecydowanie bardziej sprzyjające samopoczucie. Jakie są Wasze metody na walkę z chandrą?:)