Są takie chwile w życiu, że człowiek najzwyczajniej w świecie NIE WIE czy w prawo, czy w lewo, czy ma się po prostu zatrzymać i gdzieś uciekać, czy walnąć sobie w łeb. Być może gdybyśmy posiadali magiczną gąbeczkę z Rossmana albo innego sklepu, która ściera smutek, żal, bolące wspomnienia, tak samo łatwo, jak usuwa brud z mebli i czyści buty, żyłoby się łatwiej.

Gdybyśmy mogli zamazać tą gąbeczką wszystko, czego nie chcemy pamiętać, co burzy nasz wewnętrzny spokój, co pojawia się w koszmarach i co leży na dnie serca, które nie raz i nie dwa, ktoś chciał posklejać i finalnie nie poskładał nigdy.


girl-streetart-curly-hair-krecone-wlosy

curly-hair-girl-active


Nie wiem, jak zaaplikować taką gąbkę i nie wiem, czy ona w ogóle istnieje.

Wiem jednak, że nikt nie jest w stanie Ci pomóc, jeśli sam sobie nie pomożesz, że nikt nie poskleja połamanego serca, jeśli sam go nie posklejasz. Wiem, że dopiero kiedy pokochasz siebie, będziesz mógł pokochać innych. Z doświadczenia wiem też, że czas leczy rany, nawet te najgłębsze: cięte, kute i szarpane. Nie warto pielęgnować w swoim sercu żalu i nienawiści. Warto karmić w sobie to, co sami chcemy przyciągnąć.

Tak z tym życiem właśnie czasami jest, że jak już myślimy, że fajnie to zawsze ****. Czasami mam wrażenie, że mogłabym napisać podręcznik nauki stawania na nogi, albo książkę o radzeniu sobie w sytuacjach, z których wyjście jest bardzo utrudnione, zahaczające wręcz o cud. Niektórzy piją wódę, whisky, piją cokolwiek, palą jak smoki i robią jeszcze wiele innych trujących rzeczy, ja piszę. Piszę, kiedy jest gorzej, kiedy jest dobrze i gdy bywa stabilnie.

Lecę dalej i zamieniam się w gąbkę.

Akceptujcie to, co jest, puszczajcie luźno to, co za Wami i walczcie o to, co będzie. <3


dziwczyna-krecone-wlosy

dziwczyna-krecone-wlosy