To my decydujemy co wpuszczamy do naszego świata i czym wypełniamy zakamarki naszej duszy.


To prawda, że jesteśmy wygodni. Jesteśmy baaaaardzo wygodni, ale z drugiej strony człowiek jak musi i nie ma wyjścia, to przyzwyczai się do wszystkiego. Jestem po operacji i szczerze mówiąc, nie wiem, jak dałam radę po wypadku samochodowym chodzić osiem miesięcy o kulach. Nie mam pojęcia, jak ja to zniosłam i przeżyłam. Wiem oczywiście, że są ludzie, którzy nie mogą w ogóle chodzić i moje osiem miesięcy jest dla nich po prostu żałosne, ale prawda jest taka, że człowiek, jak musi, to wszystko przeżyje i do wszystkiego się przyzwyczai.


park-wroclaw-jesień


Czasami wydaje mi się, że nie wykorzystujemy naszego potencjału. Zamiast mówić sobie codziennie, że wszystko będzie dobrze. Mówimy, jacy jesteśmy beznadziejni, narzekamy na pół świata i zwyczajnie się do tego przyzwyczajamy. Tak! Przyzwyczajamy się do mówienia o tym, jak jest źle, beznadziejnie i co byśmy chcieli zmienić w swoim życiu.

Instrukcja człowieka nie jest tak prosta, jak instrukcja pralki. Jednak są pewne podmioty wspólne. Po pierwsze każdy z nas ma inną instrukcję, tak jak pralki różnych marek – każda działa podobnie, ale jednak wszystkie nieco inaczej. Po drugie w każdej pralce występują różne programy. Wprawdzie żaden człowiek nie posiada funkcji: wirowanie, odpompowywanie, ale ludzie też mają różne programy, które jak się postara, to można je ustawić. Nie są to przyciski, które się włącza  nagle przeskakujemy na inny tryb, ale można nauczyć się to robić.

Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele możemy wypracować w nas samych. Często złościmy się i przejmujemy rzeczami, na które nie mamy wpływu. Nie wybaczamy i pielęgnujemy urazę w sercu, która tak naprawdę najbardziej szkodzi nie innym – ale nam samym.


Polishgirl-polska-dziewczyna-wroclaw


„Najlepsze lata twojego życia to te, w których decydujesz, że twoje problemy należą do ciebie. Nie obwiniasz swojej matki, ekologii czy prezydenta. Zdajesz sobie sprawę, że kontrolujesz swoje życie.” Albert Ellis