Czasami chciałabym napisać tu, że życie to  zbiór rozczarowań – trochę nie bardzo mi wypada, bo nazwa i tematyka bloga Love Your Life i rozczarowanie nie wyglądają zbyt dobrze. Niemniej jednak tak właśnie niekiedy wygląda życie. Z rozczarowaniami nie wygląda się dobrze i na zdjęciach też wychodzi się słabo, mało tego trudno się do nich przyznać, a jeszcze trudniej o nich mówić.


karkonosze-góry-samotnia


Człowiek to takie pazerne stworzenie, Że zawsze na coś LICZY. Na podwyżkę, awans w pracy, docenienie, urodzinowy prezent, kwiaty, na to, że ktoś będzie po prostu miły, odpowie uśmiechem za uśmiech, że jak trzeba to poda chusteczkę i zwyczajnie powie, że rozumie. I chociaż byś mówił/ mówiła sobie codziennie, że na nic nie liczysz i nic nie oczekujesz to okłamujesz siebie, bo człowiek zawsze liczy i czeka – na coś albo na kogoś.


góry-Karkonosze-samotnia


Mój tato zawsze powtarzał mi kiedy, jeszcze mieszkałam w rodzinnym domu. „Umiesz liczyć? To licz na siebie.”  Nie na przyjaciół, facetów, koleżanki, ale na siebie. Wściekałam się na niego. No bo jak można żyć i liczyć tylko na siebie? Czy człowiek nie robi się oschły, zamykając się na innych?

Moje wyidealizowane podejście do życia gasło razem z pokonywanymi trudnościami i zawodami, jedna choroba, druga choroba, wypadek. Niektórzy ludzie rozczarowali mnie już chyba na zawsze. Innych to może ja rozczarowałam.


926B2FD0-AD4B-43DC-9C04-222349E78F2F


Dostaje od Was wiele wiadomości skąd biorę tyle energii, że jestem taka uśmiechnięta, że lubicie mnie czytać i co poniektórych z Was motywuje do działania. Prawda jest taka, że ja też mam gorsze dni, okresy w życiu, że wiele rzeczy w sobie przepracowałam, że wielu rzeczy doświadczyłam, ale jest jeszcze mnóstwo takich, dla których szukam odpowiedzi i próbuje siebie je poukładać, a potem zostawić gdzieś daleko.

Jeżeli miałabym dać komuś jedną życiową radę, to brzmiałaby ona tak: „Na sobie buduj swoją siłę.” I nie chodzi o to, żeby odgradzać się od świata kolczastym drutem, by wątpić w ludzi i nikomu nie wierzyć. Tylko żeby odnaleźć w sobie wszystko to, czego potrzebujesz do szczęśliwego życia. Odnaleźć w sobie harmonię, miłość, pasję, równowagę i spokój. 🙏🏻 Po to by żadne rozczarowanie, żaden zawód nie zburzył Twojego wewnętrznego spokoju, poczucia, że mimo trudności będzie dobrze. ❤️