Lubię obserwować ludzi, a że często mam okazję wyciągam również z tego wnioski. Na wszelkich spotkaniach, imprezach…gdzie nie jesteśmy otoczeni tylko najbliższymi, warto zachować dystans. Lepiej powiedzieć czasem mniej niż za dużo 🙂

 Metodą prób i błędów wyróżniłam najczęstsze błędy popełniane przez ludzi:

1. Tłumaczenie się ze swoich decyzji.

Jeśli ktoś Ci coś zarzuca, nie wchodź z nim w dyskusję. Pamiętaj, że nikomu nie musisz się tłumaczyć ze swojego postępowania. To Twoje życie i Twoje decyzje. Impreza i alkohol to raczej marna okazja, na trudne tematy.
 
2. Opowiadanie o swoich problemach ludziom, których dobrze nie znasz.
Jeśli ktoś spyta co u Ciebie? Nie streszczaj mu 5 miesięcy swojego życia z pikantnymi szczegółami. Czasem warto zachować dystans, nawiązać do luźnych tematów, nie zdradzaj tak łatwo swojego prywatnego życia.
3. Obgadywanie innych.
Nie dawaj się wplątać w plotkowanie. Zanim odejdziesz od tej grupy, zdążą Cię obgadać jeszcze trzy razy.
4. Robienie czegoś na siłę. 
Jeśli nie masz ochoty nie pij, nie jedz. Nie zmuszaj się do niczego. Nawet kiedy jesteś w towarzystwie słuchaj swojego organizmu.
 
5. Spóźnianie się albo przychodzenie przed czasem.
Można się spóźnić 15-20 min…ale godzina i ponad nie brzmi dobrze. Tak samo dobrze, nie jest przyjść godzinę przed.
6. Kłócenie się.
Wymiankę zdań z partnerem możecie załatwić po wyjściu. I najważniejsze nigdy nie krytykuj swojej drugiej połówki przy kimś! Zawsze w towarzystwie stój za nią/nim murem!:)
7. Obrażanie.
Nawet jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, nie udawaj naburmuszonego dziecka. Rzadko kiedy wszystko wychodzi tak jak planujemy, a raczej nigdy :).
8. Nie mów tylko o sobie.
Dobrze, jest opowiedzieć coś ciekawego…ale pamiętaj, żeby dać szansę innym również się odezwać. Umiejętność słuchania jest również bardzo cenna. Ciągłe mówienie tylko o sobie,  nie jest dobrym rozwiązaniem.
 
9. Brak umiaru czasu.
Jeśli widzisz, że każdy już ziewa…to nie siedź na siłę. Kulturalnie i z wyczuciem zawiń się do domu. Miej świadomość, że organizatorzy na pewno są zmęczeni.
 
10. Brak podziękowania.
Ludzie często zapominają o banałach, podstawach…takich jak proszę, dziękuję. Zawsze warto rzucić przed wyjściem to ” dziękuję za miłe towarzystwo” 🙂
Oczywiście nie są to błędy popełniane na studenckich imprezach:) na takich można  chyba wszystko :D. Aczkolwiek jeśli wybieramy się gdzieś bardziej oficjalnie…to pewne kwestie trzeba mieć bardziej na uwadze.
PS. A tak serio wydaje mi się, że gdziekolwiek idziemy, to warto umieć się zachować 🙂


Stay Strong ! | via Tumblr

'prom dress

Friends

 Y-O-L-O | via Tumblr

www.weheartit.com