Jesień  i zima mają wiele uroków! Piękne,  kolorowe liście tworzą wyjątkowe krajobrazy, a zima to ulubiona pora roku wielbicieli sportów zimowych, ale jak wszystko jesień i zima mają także swoje minusy. Jednym z głównych (według mnie) jest znaczne skrócenie dnia. O 16 jest już szaro, co raczej nie sprzyja wędrówkom na drugi koniec miasta. Chcąc nie chcąc zimą i jesienią zaczynamy spędzać więcej czasu w domu.

Nie chciałabym, żeby ten czas przeleciał mi na oglądaniu seriali, z których nic nie wynika. Dlatego utworzyłam listę filmów do zobaczenia w grudniu i nie tylko w grudniu. Szczególnie polecam oglądanie filmów dokumentalnych.


Autumn and winter have a lot of charms! Beautiful and colourful leaves make a unique landscapes and winter is a favourite time of year for people who love winter sports, but like everything winter and autumn also have their drawbacks. One of the main  (according to me) is a significant reduction of the day. About 16 p.m are already gray, which is unlikely for exploring the other end of town. Winter and autumn begin to spend more time at home.

I do not want that this time flew by me watching the series, with no significant result. That’s why I created a list of films to see in December and not just in December. I especially recommend watching documentaries.


1. Beyonce – Życie to tylko sen

beyonce

beyonce-beauty

Czyli historia jednej z najbardziej popularnych i znanych piosenkarek na świecie, historia dziewczyny, która ma ogromny talent, jednak wiele zawdzięcza po prostu CIĘŻKIEJ PRACY. Film dokumentalny pokazuje nam drogę na sam szczyt, trudne chwile w życiu wokalistki, a także ukazuje jej osobę, jako postać normalnej dziewczyny.

2. Choć goni nas czas  (2007)

chocgoninasczas-film

Dwóch odmiennych ludzi o zupełnie różnych charakterach łączą rozmaite przygody. Bohaterowie spotykają się w szpitalnej sali – obaj są śmiertelnie chorzy. Carter postanawia stworzyć listę rzeczy, które chcą zrobić przed śmiercią. Choć goni nas czas to optymistyczny obraz umierania, w którym można w 100 % korzystać z życia.

3. To właśnie seks (2014)

to właśnie seks

Jak nie przepadam za komediami, to ta skradła moje serce! Zabawne historie kilku par, oczywiście główny wątek kręci się wokół seksu, a raczej fetyszy i seksualnych fantazji. To pięć zabawnych historii o chęci bycia zgwałconą, sypialnianych przebierankach oraz o zaznawaniu pełnej satysfakcji seksualnej, tylko wtedy gdy partner albo płacze, albo śpi. 🙂

4. Wspomnienie o Audrey Hepburn

audrey hepburnaudrey hepburn

Tej Pani nie trzeba przedstawiać, jednak warto się dokształcić i przybliżyć sobie portret słynnej aktorki, ikony stylu,  a także działaczki charytatywnej, która niewątpliwie zachwycała wszystkich swoim talentem, wyczuciem stylu, a także dobrocią.

5. Złodziejka Książek (2013)

_MG_7089March 04, 2013.cr2

Ekranizacja książki Markusa Zusaka Złodziejka Książek to obraz dziewczynki Liesel Memniger, która swoją odwagą jest w stanie zaimponować nie jednemu dorosłemu. Wojenna rzeczywistość Niemców, którzy nie są faszystami, bywa niezwykle trudna, zwłaszcza gdy pod ich dachem ukrywa się Żyd. Złodziejka Ksiażek to nie historia, która szczegółowo oddaje wojenną prawdę, ale piękna historia o przyjaźni, człowieczeństwa w czasach Hitlera.

6. Prestiż (2006)

prestiż film

Jeśli ktoś lubi niespodziewane zwroty akcji, to z pewnością do gustu przypadnie mu opowieść o dwóch iluzjonistach, żyjących w przyjaznych stosunkach. Ich relacje ulegają całkowitej zmianie w momencie, kiedy podczas występu ginie ukochana żona jednego z nich.

7. Nietykalni (2011)

nietykalni-film

Historia oparta na faktach. Sparaliżowany  miliarder wynajmuje do pomocy młodego chłopaka, który dopiero co wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnych światów jest początkiem wielu nieoczekiwanych przygód i przede wszystkim wielkiej przyjaźni.

8. 27 Sukienek

27 sukienek film

Film twórców Diabeł ubiera się u Prady czyli „lekka” i przyjemna komedia romantyczna, której główna bohaterka Jane jest nałogową druhną. W jej szafie wisi 27 sukienek – pamiątek z różnych wesel. Dziennikarz  specjalizujący się w relacjach ze ślubów postanawia napisać o niej artykuł.

9. Ostatnia miłość na ziemi

Ostatnia-miłość-na-ziemi

Tajemnicza epidemia obiera ludziom na ziemi wszelkie zmysły. Para zakochanych Susan i Michael pomimo braku zmysłu smaku, zapachu i węchu walczą o swoją miłość.

10. Whiplash (2014)

Brody-Whiplash-movie

Utalentowany młody perkusista, uczeń konserwatorium muzycznego na Manhattanie za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej. Andrew Neyman dołącza do  legendarnej szkolnej orkiestry prowadzonej przez kontrowersyjnego dyrygenta, Terrenca Fletchera. Poruszająca historia ludzi, których największą pasją, a zarazem miłością i uzależnieniem jest muzyka.


Mam nadzieję, że ktoś z Was skorzysta z tej listy.
Ściskam!


I hope that some of you are using this list.
See you!