Nigdy nie planowałam wpisów kosmetycznych na blogu, ponieważ nie jestem w tej dziedzinie oświecona i moja wiedza na ten temat jest ograniczona. Staram się używać na co dzień naturalnych kosmetyków, które korzystnie wpływają na mnie, ale również nie robią krzywdy dla środowiska.


CF3944DC-D5C1-467D-88D7-F3832BF9D6F9


Wpis ten jest spowodowany bardzo dużą ilością zapytań z Waszej strony na temat pielęgnacji moich kręconych włosów. Zacznę od tego, że zazwyczaj jak ktoś ma kręcone, to chce proste, jak ktoś ma proste, to chce kręcone, ja akurat lubię swoje włosy, mam ich naprawdę dużo i mój skręt włosów jest zupełnie naturalny. Nigdy nie farbowałam włosów, nie miałam drastycznych zmian fryzury – to znaczy, że pół życia chodzę w takiej samej fryzurze.  😂😉


PIELĘGNACJA:

Na rynku jest bardzo dużo produktów do pielęgnacji włosów kręconych i wypróbowałam ich naprawdę wiele, ale chyba moje włosy nie przepadają za zmianami.

Nie używam dużej ilości kosmetyków, w zasadzie ograniczam się do kilku produktów. Włosy kręcone to zazwyczaj suche włosy, które potrzebują nawilżenia. Moje lubią kosmetyki z olejkiem arganowym, nie sprawdzają się u mnie natomiast wszelkie odżywki bez spłukiwania – obciążają mi włosy i czuje się mało komfortowo.

Od wielu, wielu lat jestem wierna jednemu szamponowi i odżywce. Jest to seria kosmetyków marki Joanna – Argain Oil, która jest dostępna naprawdę w zaskakującej cenie. Zarówno szampon, jaki i odżywka kosztują około 7 zł. 😉


Joanna-argan-oil- pielęgnacja-lokow


Przygotowując się do tego wpisu, przeczytałam recenzje kosmetyków. Czytałam wiele dobrych, ale i tych mniej…U mnie przez wiele lat sprawdzają się naprawdę świetnie. Nawilżają włosy, ale ich nie obciążają.

Co jakiś czas stosuję raz na jakiś czas szampon Green Pharmacy.


Green-pharmacy-szampon


W swojej kosmetyczce mam również odżywkę, którą poleciła mi moja koleżanka i ktora bardzo dobrze sprawdza się na moich włosach.


Curly-hair-conditioner-kręcone-włosy-odzywka


Często mam przy sobie również sól morską, bo moje włosy ją zwyczajnie uwielbiają! Zwłaszcza w podróży! ❤️


tony&guy sol morska


Loki lokom nierówne i prawda jest taka, że kręcone włosy różnią się miedzy sobą. To co sprawdza się u mnie, może w ogóle nie działać u kogoś innego.

Ponadto uważam, że można mieć najdroższe kosmetyki, ale jeśli odżywiasz się kiepsko, to chociaż byś chodziła codziennie na zabiegi pielęgnacyjne do fryzjera, to Twoje włosy i tak nie będą w dobrej kondycji. Odżywianie to podstawa!