Bez względu na to czy trenujesz zawodowo, czy amatorsko regeneracja po treningu jest niezwykle istotnym elementem. Po treningu należy uzupełnić aminokwasy i glikogen utracone podczas ćwiczeń. Do procesu budowy mięśni niezbędne jest białko oraz węglowodany!  Posiłek złożony z białka i węglowodanów sprzyja uwalnianiu się insuliny, dzięki której zachodzi uzupełnienie glikogenu. Insulina pobudza również transport aminokwasów do mięśni, co wpływa na proces ich regeneracji. Warto również pamiętać, aby w posiłku po treningowym nie zabrakło niewielkiej ilości tłuszczy oraz warzyw lub owoców, bogatych w mikroelementy i witaminy.

Co jem po treningu? Trenuję zazwyczaj w godzinach porannych i mój posiłek po treningowy jest najczęściej przygotowywany w domu, co nie ukrywam, jest baaaardzo wygodne. Jeśli zdarzają mi się sytuacje (a zdarzają się dość często), w których nie mam czasu, ani możliwości przygotowania posiłku po treningowego bezpośrednio po wysiłku fizycznym – przygotowuję go wcześniej lub korzystam z gotowych produktów, dzięki którym komponuje pełnowartościowy posiłek.

Wiem, że każdy człowiek to odrębna historia i indywidualna kwestia. Mówią, że dobrze jest do godziny po treningu  zjeść posiłek. Ja po treningu po prostu MUSZĘ zjeść, ponieważ robi mi się od razu słabo i niedobrze. 🙂


PROPOZYCJE POSIŁKÓW PO TRENINGU:

1. OMLET Z MĄKI RYŻOWEJ

Po przepis zapraszam TUTAJ.  Jest jedna z moich ulubionych propozycji śniadań. Omlet łudząco przypomina smakiem i zapachem naleśniki, dodatkowo przygotowanie takiej pyszności to zaledwie kilka minut!


fit-omlet-na-slodko


2. FIT PANCAKES

Absolutnie nie da im się oprzeć! Są obłędne w smaku i bardzo proste w przygotowaniu. 😉 Po przepis zapraszam Was  TU.  Dodatkowo to doskonały posiłek w podróży, który łatwo spakować w pojemniczek. 🙂


fit-pancakes-posilek-potreningowy


3. PLACKI JAGLANE

W kuchni doceniam zarówno mąkę jaglaną, jak i płatki jaglane, od których jestem wręcz uzależniona. 🙂 Placki jaglane to dobra alternatywa dla tradycyjnych placuszków. Przepis znajdziecie TU. 4. KASZA JAGLANA Z OWOCAMI I ORZECHAMI

W tym przypadku należy uzupełnić jeszcze białko, ponieważ brakuje go w wystarczającej ilości w posiłku. Staram się je dostarczać w naturalnej postaci, ale czasami zdaje się po prostu na odżywkę białkową. Kasza jaglana z owocami to jedno z moich ulubionych dań latem! ❤️ Przepis znajdziecie TUTAJ.


Kasza-jaglana


5. SOCZEWICA W SOSIE CURRY Z MAKARONEM RYŻOWYM

Tu już nie na słodko. 😉😂 Do tego posiłku również należy dołożyć jeszcze białko. (Jajka, rybę – co dusza zapragnie). Makaron ryżowy w sosie curry z soczewicą i warzywami jest pyszny i sprawdza się u osób z alergią na pszenicę. Po przepis odsyłam Was TU.


soczewica-makaron-ryzowy