We wstępnie napiszę, że bez względu na to, co Ci się w życiu przytrafiło, bez względu na to, co Cię spotkało – NIE DAJ SIĘ. Nie daj się swoim strachom, złym wspomnieniom, nie pielęgnuj w sercu nienawiści i żalu. Wiele razy wydawało mi się, że COŚ jest nie do przeskoczenia, po czym za jakiś czas znajdowałam się po drugiej stronie muru. Nieważne co masz za sobą, każdy ma prawo do szczęścia – tylko musisz sobie zdać sprawę z tego, że to szczęście nie leży na ulicy, nie znajdziesz go w drogich sklepach z torebkami, nie odnajdziesz go na dłuższą metę w drugiej osobie – bo to szczęście, którego tak szukasz, jest w Twojej głowie.


Wroclaw-dziewczyna-kręcone włosy-Paulina-ka

Fot. Marta Malina Jaroszewska


Odganiaj złe myśli.

„Jeśli wiedziałbyś jaką wartość mają Twoje myśli, już nigdy nie odważyłbyś się pomyśleć źle”. Z negatywnymi myślami jest trochę jak z papierosami – po pewnym czasie przyzwyczajasz się, a nawet uzależniasz od takiego sposobu myślenia. Skupiasz się na przykrych rzeczach i przestajesz widzieć te dobre. Z takim obrotem rzeczy budujący jest jednak fakt, że z pozytywnymi myślami jest podobnie, do nich również się przyzwyczajasz, a dobro przyciąga dobro i o tym zawsze warto pamiętać. Odgoń od siebie te chmury i zmień punkt myślenia, to gwarancja ściągania na siebie samych niesamowitych rzeczy!

Skupiaj się w życiu na rzeczach, które popychają Cię w górę.

To też kwestia przyzwyczajenia. Skupiaj się na tym, co jest tu i teraz. Na tym, co lubisz robić, co Cię w zupełności pochłania. Nie żyj przyszłością ani przeszłością.


kręcone-włosy-dziewczyna

Fot. Marta Malina Jaroszewska


Otaczaj się dobrymi, szczerymi ludźmi.

Wyrzuć ze swojego życia wszystkich ludzi, którzy gaszą Twój blask. Nikt nie ma prawa Cię oceniać. Otaczaj się ludźmi, którzy nie marnują energii na plotki, którzy mają dobre serca i otwarte głowy.

Nikt za Ciebie nie umrze, więc nikt nie powinien mowić Ci jak masz żyć.

Sam odnajdziesz swoją drogę! Odpuść sobie wszystkie oczekiwania i wizje ze strony rodziny. To…czego chcą od Ciebie inni, niekoniecznie musi być spójne z tym, czego chcesz Ty. Idź za głosem serca! ❤️

Wkładaj serce, w to, co robisz serce! 

Jeżeli coś robisz, to rób to jak najlepiej, całym sercem – sukces sam do Ciebie przyjdzie i wszystko zacznie układać się po Twojej myśli.


Paulina-ka-kręcone-wlosy


Odstaw to, co Ci nie służy. 

Człowiek wie najlepiej co dla niego dobre. Nikt nie jest w stanie wiedzieć tego lepiej niż Ty sam. Słuchaj swojego organizmu, kiedy czujesz  zmęczenie – odpocznij, odżywiaj się w zgodzie ze sobą – to zagwarantuje dobre samopoczucie.

Nie oszukuj siebie.

Jeżeli oszukujesz innych, to kiepsko.😉 Jeżeli jednak oszukujesz samego siebie – to kompletne dno.

Nie licz, nie wymagaj i nie oczekuj. 

Nie wymagaj i nie oczekuj ciągle czegoś od ludzi. Każde oczekiwanie niesienie ze sobą rozczarowanie. Najlepiej na nic nie liczyć i cieszyć się tym, co przynosi życie.


Kręcone-włosy-dziewczyna-Paulina-ka

Fot. Marta Malina Jaroszewska