Rzym-co-warto-zobaczyć


Rzym? Czy marzyłam o podróży do Rzymu? Oczywiście zdawałam sobie sprawę, jak istotne jest to miejsce, w którym na każdym rogu ulicy czeka na nas kolejna, zabytkowa i architektoniczna perełka, jednak Rzym nigdy nie był na liście „miejsc do zobaczenia” – nie dlatego, że nie przepadam za Włochami, ale chyba zwyczajnie zaczęłam marzyć o dalszych podróżach i europejskie tripy przestały mnie interesować.

Kiedy jednak padła propozycja wizyty w Rzymie, powiedziałam oczywiście TAK! ❤️ Przyznam szczerze, że po przejechaniu Maroka oraz spędzeniu odrobiny czasu w tym państwie, Rzym okazał się być bardzo SOFT.


Rzym-co-warto-zobaczyc

Rzym-co-warto-zobaczyć


Osoby odwiedzające Rzym często narzekają na natrętnych sprzedawców, komercję i tłok, jednak po wyprawie do Maroko moje odczucia były zupełnie inne – nawet natrętni sprzedawcy, okazali się być tylko „delikatnie natrętni”, tłok nie był taki tłoczony, a kolejki dziwnie nie tak bardzo męczące. 😉😂 To był chyba dobry moment na wyprawę do Rzymu , po prostu chill i relax. Europa to Europa i nie ma nawet co o tym dyskutować.


Rzym-co-warto-zobaczyć

Rzym-co-warto-zobaczyć


Co mnie zauroczyło w Rzymie?

* Pytając znajomych, co trzeba zobaczyć w Rzymie – odpowiadali – wszystko! To prawda, że na każdym roku czeka kolejna perełka architektoniczna – mająca własną historię. Rzym to jeden wielki zabytek.
* Lody, makarony, pizza, oliwki i wino – tego po prostu trzeba spróbować!
* Mosty – uwielbiam miasta położone wzdłuż dużych rzek, a jeszcze lepiej, gdy owa rzeka przepływa przez samo serce miasta. Rzym to miasto mające mnóstwo, przepięknych, zabytkowych mostów, z których można podziwiać panoramę miasta. ❤️


Rzym-co-warto-zobaczyć F86540DE-7D63-4ACF-97F8-7FB0E6F029E1 9588C607-9A21-4EE4-AF23-3CA15F6C9886


* Widok na całe miasto ze wzgórza Janikulum oraz z monumentalnego tarasu włoskiego Capitolu. Odjaaaaazd!❤️
* Urocze knajpki ozdobione światełkami oraz roślinami, a w nich ludzie celebrujący chwile w Rzymie przy lampce wina lub innego trunku.
* Mulitikulturowy charakter miasta – ja chyba po prostu lubię, jak jest dużo ludzi z różnych zakątków świata – to dodaje uroku każdemu miejscu. ❤️
* Ekskluzywne sklepy i dopracowane w każdym szczególe ich witryny. Włoskie fashion przez duże F.
* Liczne place, skwerki oraz fontanny, przy których można odpocząć od upału.
* Piękne tarasy i balkony ozdobione kwiatami, które dodają uroku zabytkowym kamienicom.


Rzym-co-warto-zobaczyć

Rzym-co-warto-zobaczyć


Minusy?
Nie będę ukrywać, ale Rzym od dawna boryka się z problemem ze śmieciami i to niestety widać i często czuć na każdym rogu.

Ruch uliczny. W każdym kraju wyglada to trochę inaczej Hiszpanie i Portugalczycy, zatrzymują się nawet jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się przejść przez ulicę, natomiast w Rzymie trzeba uważać, by nie zostać rozjechanym, ponieważ kierowcy raczej nie zwracają dużej uwagi na pieszych i przejście na druga stronę drogi trzeba często wymuszać. 😉


Rzym-co-warto-zobaczyć 1F42B26D-F894-46C8-B680-3E99C92DD512