Każdy nosi swój bagaż doświadczeń i nikt nie może oceniać czy jest on lżejszy, czy cięższy od tego, który nosi na przykład twój serdeczny kolega. To, co myślimy o sobie, jest najczęściej uwarunkowane tym, w jakich warunkach dorastaliśmy, jak zostaliśmy wychowani i co przydarzyło nam się po drodze. Nie każdy z nas miał wspaniałe dzieciństwo, nie każdy otrzymywał wystarczająco dużo uwagi i miłości ze strony rodziców, nie każdy miał od kogo się uczyć i nabierać doświadczenia, nie każdy miał dzieciństwo. Rzeczy, które przydarzyły nam się „po drodze” osiadają w naszej podświadomości i mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze życie.

Możesz całe życie się dołować, że TY różnisz się od wyobrażeń, jakie mieli na Twój temat rodzice, najbliżsi, a nawet może TY sam/sama,  że nie spełniasz oczekiwań innych i może nawet samej/samego siebie…możesz też wziąć się w garść, zostawić w tyle to, co Cię boli i przygnębia i sprawić, że Twoje życie będzie przypominało to z najpiękniejszego snu albo bajki! Praca nad sobą może dawać naprawdę rewelacyjne rezultaty. Najważniejsze to nauczyć się żyć ze sobą w zgodzie, akceptować siebie i po prostu się lubić.  Nieważne co mówią o Tobie inni, mogą mówić, co chcą i pogódź się, że nie masz na to wpływu. Pamiętaj jednak by być samym dla siebie schronieniem, ostoją, by bez względu na wszystko zawsze siebie szanować i kochać, tak jak swojego najlepszego kumpla, czy najwierniejszą przyjaciółkę! Najważniejsze, żebyś to TY zawsze wiedział/a co masz o sobie myśleć – i to jest prawdziwe!


dziewczyna-loki-krecone-wlosy-wroclaw-wro-wroclove


JAK POKOCHAĆ I ZAAKCEPTOWAĆ SIEBIE?

1.Bądź dla siebie życzliwym i wyrozumiałym
Nie popełnia błędów, tylko ten…kto nic nie robi. Każdy może się potknąć, zabłądzić, a nawet upaść, miej dla siebie wiele wyrozumiałości tak, jak dla bliskiej osoby. Podchodź do siebie troskliwie i nie wściekaj się na to, że coś nie wyszło.

2.Wybacz sobie wszystkie błędy i już do nich nie wracaj
Nie rozpamiętuj, nie wracaj do przeszłości. Wiem, że najtrudniej jest wybaczyć sobie, przerabiałam, to milion razy. Aczkolwiek w drodze do samoakceptacji, wybacz sobie wszystko to, co Cię dręczy. Wszystkie złe rzeczy, przykrośc, jakie sprawiłeś/aś innym, wszelkie błędy, które popełniłeś/aś, które znajdują się gdzieś na dnie Twojego serca.

3. Szanuj siebie
Szanuj swoje ciało, nie truj się śmieciowym jedzeniem i pokochaj aktywność fizyczną. Dbaj o siebie!


dziewczyna-loki-krecone-wlosy-wroclaw-wro-wroclove


4. Zaakceptuj swoje braki, tak jak akceptujesz braki swoich przyjaciół
Nikt nie jest idealny, nie zmieniaj ludzi, pozwól im być sobą, ale także pozwól sobie odkryć prawdziwe JA i zaakceptuj swoje braki. Czy wymagasz od kogoś, żeby był idealny? No właśnie. Od siebie też tego nie wymagaj.

5. Otaczaj się DOBRYMI ludźmi
Wszystkich plotkarzy, zawistnych, mściwych, zazdrosnych ludzi zostaw na dobre w 2016 i nie zapraszaj do 2017. Nic dobrego do Twojego życia nie wniosą. To jakimi ludźmi się otaczasz, ma ogromny wpływ, na to, jak wygląda Twój dzień.

6. Skup się na sobie
To fajnie, że interesujesz się problemami swoich przyjaciół i rodziny. Pomagaj, jeśli tylko możesz pomóc. Nie zapominaj jednak o sobie. Śpij dobrze, realizuj swoje pasje, motywuj siebie i innych.


dziewczyna-loki-krecone-wlosy-wroclaw-wro-wroclove


7. Bądź szczera/ szczery
Żyj w zgodzie z samą/samym sobą. Masz prawo powiedzieć, co myślisz i nie wszystko musi Ci się podobać. Nie trzymaj emocji w sobie.

8. Doceń to, co masz
Może miałeś/miałaś w życiu „pod górkę”, że za Tobą wiele ostrych zakrętów, ale jest pewnie mnóstwo rzeczy, za które możesz podziękować i je docenić. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 🙂


dziewczyna-loki-krecone-wlosy-wroclaw-wro-wroclove


Z okazji Nowego Roku życzę Wam wiele miłości takiej dla drugiego człowieka, ale też takiej dla samych siebie! „Prawda jest taka, że drugi człowiek nie uleczy smutku i pustki, które żyją w Tobie. Ty sam musisz to zrobić. Zaopiekuj się sobą, zaprzyjaźnij się ze sobą. Daj sobie poczucie wsparcia i akceptację. Naucz się się lubić siebie tak samo, jak lubisz ulubione kwiaty”.