Jeszcze do niedawna wydawałoby się, że gdy chodzi o piękno w brzydocie to nic nie przebije ugly sneakers. W świecie mody  zaobserwować można było nawet chwilową fascynację butami na niskim obcasie o szpicu przypominającym kaczy dziób, co w sposób karykaturalny zaburzało wielkość stopy, ale o to właśnie w tym wszystkim chodzi :). Modą mamy się bawić, a przede wszystkim dobrze czuć się we własnej skórze, stąd normalne jest to, że jedni założą rzeczy bardziej odważne inni mniej. Nastał ten moment gdzie ulicę zdecydowanie zdominowały buty bojowe, im większa koturna i większy traktor na podeszwie tym lepiej! Perły już dawno zeszły na drugi tor. Tutaj chodzi o to, aby dół stylizacji stał się toporny i nadał charakteru całości. Tzw. combat boots najlepiej wyglądać będą z sukienkami np. satynowymi, krótkimi szortami czy spódnicami. We wszystkim musi być równowaga :), dlatego romantyczną satynową sukienkę warto przełamać ciężkimi butami. Nawet z garniturem to obuwie zaprezentuje się dobrze! Jednym z prostszych rozwiązań będzie zestawienie ich z motocyklowymi spodniami.

Początkowo buty bojowe pojawiły się przede wszystkim na pokazach Prady czy Bottegi Venety i bardzo szybko pokochały je fashionistki. Na obecną chwilę ciężkie buty mają tyle samo zwolenników co przeciwników, jednak dzisiejszym wpisem chciałabym udowodnić, tym którzy są na ‚nie’ , że nie taki diabeł straszny jak go malują :). Przede wszystkim chodzi o to aby  wybrać taki model w którym będziecie się dobrze czuć. Jeśli nie lubicie długich butów, to wybierzcie model krótszy  – ja tak właśnie zrobiłam  i to nie dlatego, że nie lubię długiej cholewki, a zwyczajnie krótszą uznałam za bardziej użytkową :). Zazwyczaj stawiam na wygodę bo wiem, że jeśli dany element nie spełnia tej podstawowej funkcji, to bardzo szybko pójdzie w odstawkę. Stylizacja, którą przygotowałam ma Was przekonać do tego, że bojowe buty to must have obecnego sezonu. Wykorzystamy je także latem, zapewniając sobie np. świetny festiwalowy look. Robiąc wcześniej ankietę na temat tego ilu osobom podobają się te specyficzne buty – 43% osób była na ‚nie’. To  nie lada wyzwanie by chociaż drobną cząstkę z Was do nich przekonać :). Uważam, że niektórzy muszą się zwyczajnie oswoić  z tym trendem, tak samo było w przypadku ugly sneakers, a dziś nosi je zdecydowana większość.


Model Prada – najbardziej pożądany 🙂

zdjęcia pochodzą ze strony www.pinterest.com


Do stworzenia swojej stylizacji użyłam skórzanej spódnicy, ciepłego golfu w kolorze ecru oraz płaszcza merino wool, zakupionego jakiś czas temu w second hand. Dół został odpowiednio obciążony dzięki combat boots. Kluczowym elementem tego outfitu są dodatki takie jak: okulary czy wzorzyste rajstopy (kolejny must have tego sezonu). Całość świetnie się zgrała z moją pikowaną torebką z sieciówki inspirowaną hitową torebką Maison Margiela Glam Slam quilted bag.

#combatboots #style #fashion #trendy


Okulary – NA-KD (42,67 zł)

Golf – H&M (79,90 zł)

Płaszcz merino wool – Second Hand (11,50 zł)

Skórzana spódnica – Cindy Vintage Vintage shop (100zł)

Torebka – Forever21 (119 zł)

Rajstopy – GATE (13,30 zł)

Buty – Public Desire (214,08 zł łącznie z wysyłką do Pl)

Łączny budżet = 580,45 zł


#combatboots#styleProcessed with VSCO with g8 presetProcessed with VSCO with g8 presetProcessed with VSCO with g8 presetProcessed with VSCO with g8 presetProcessed with VSCO with g8 preset


Czy trzeba wydawać fortunę aby wyglądać dobrze? Nie! Wystarczy umiejętnie łączyć elementy naszej szafy, z dodatkami i wplatać w to trendy. Rzeczy, które są na czasie znajdziecie także w second handach i vintage shopach i pamiętajcie, że moda zatacza koło, a wiele krojów jest ponadczasowych. Dajcie znać czy podoba Wam się taka stylizacja oraz czy udało mi się Was przekonać do ciężkich butów z konkretnym traktorem? 🙂