Jeżeli myślisz, że to poradnik sprzątania przed świętami, to niestety Cię rozczaruje. Jesteś w niewłaściwym miejscu.

Święta to taki czas, w którym najważniejsze jest posprzątanie w SAMYM SOBIE. Na nic Ci pięknie posprzątane mieszkanie, mnóstwo prezentów pod choinką, jeśli w swojej głowie i sercu masz po prostu bałagan i niepokój.


View-las-widok


1. POGÓDŹ SIĘ

Pogódź się z ludźmi, do których chowasz urazę lub pielęgnujesz żal, który finalnie najbardziej szkodzi Tobie. Pogódź się ze swoim losem i tym, co Cię w życiu spotkało. Nie pytaj dlaczego, tylko zostaw to w tyle i ze spokojem w sercu idź do przodu.

2. ZRÓB COŚ BEZINTERESOWNIE
Kiedy ostatnio zrobiłeś/ zrobiłaś coś zupełnie bezinteresownie? Pomóż osobie, która potrzebuje pomocy. Opcji jest mnóstwo: pojedź do schroniska i wyprowadź spragnionego psa spaceru, zawieź karmę, nakarm głodnego, pomóż starszej pani, oddaj niepotrzebne rzeczy potrzebującym. Cokolwiek. Dobro wraca.

3. WYJAŚNIJ NIEWYJAŚNIONE
Nie zostawiaj niedopowiedzeń. Wyjaśnij wszystkie sytuacje, które tego wymagają i do świątecznego stołu usiądź z białą kartką w postaci czystego sumienia.


świeta-swiateczne-ciasteczka


4. ODWIEDŹ LUDZI, ZA KTÓRYMI TĘSKNISZ

5. WYCIĄGNIJ RĘKĘ

Czasami faktycznie bywa tak, że sprawy zaszły za daleko i zarówno jedna i druga strona zawzięcie twierdzi, że ma rację i trudno mówić o pogodzeniu się. Bez względu na wszystko, zawsze warto wyciągnąć rękę. Życie jest takie krótkie, warto mieć świadomość, że jesteśmy tu dosłownie chwilę. Szkoda czasu.


Christmas-tree-choinka


6. PRZESTAŃ OCENIAĆ INNYCH

Każdy ma prawo żyć tak, jak chce. Każdy z nas jest wolny i ma prawo stworzyć sobie takie życie, jakie chce, a my nie powinniśmy kwestionować cudzych wyborów i decyzji. Nie powinniśmy potępiać ludzi za ich błędy, bo sami mamy swoich wystarczająco dużo.

7. ODDAJ NIEPOTRZEBNE RZECZY

Każdy z nas ma stertę rzeczy, których z dobre kilka lat już nie nosił i na pewno nie będzie w nich chodził, a jednak trzyma nie wiadomo po co i na co. Są ludzie, którym naprawdę brakuje podstawowych rzeczy do życia. Warto mieć tego świadomość.