Wracając do Torremolinos (pierwszą część relacji znajdziecie tutaj) wypadałoby napisać coś o plaży i choć nie jestem typem plażowiczki, a moje maksimum wytrzymania w jednej pozycji na kocu to jakieś 15 minut, to śmiało mogę stwierdzić, że owe nadmorskie miasteczko posiada bardzo urokliwe plaże. Błękitna woda jest lekarstwem na wszelkie smutki, a jej temperatura zadowoli nawet osoby, którym wiecznie zimno – czyt. też ja.

Dość strome zejście do morza, sprawia, że proces dojścia do plaży można docenić. I gdyby temperatura piasku pozwalała na swobodny bieg do morza, to zapewne pobiłabym olimpijski rekord!


torremolinos-spain-21 torremolinos-spain-22

torremolinos-spain-24 torremolinos-spain-25


Nawet mi udało się poleżeć na tej plaży i jak na mój gust piasek był jej sporym atutem, spacerując jednak wzdłuż wybrzeża trochę ponarzekałam na kamyki, ale moja druga połowa prędko sprowadziła mnie do parteru informując o korzystnym wpływie owych $%#%#% kamyków na receptory w stopach ?! 🙂 W każdym razie wychodzi na to, że podczas kilkukilometrowego spaceru po wybojach zaliczyliśmy niezły pakiet SPA, który serwuje nie jedno polskie sanatorium – wszystko nieświadomie, z piwem w dłoni i prawie za free.


torremolinos-spain-24 torremolinos-spain-25

torremolinos-hiszpania-malaga-spain torremolinos-hiszpania-spain

torremolinos-spain-26


Wzdłuż wybrzeża można sprawić sobie wyjątkowy prezent w postaci kilkugodzinnego spaceru. Widoki bajeczne, turkusowa woda i jak widać na poniższym zdjęciu znikoma ilość turystów.


torremolinos-spain-27

torremolinos-hiszpania-dziewczyna

13728483_1232706376762996_1846723994_o

torremolinos-spain-28


Wieczory na plaży były naprawdę gorące, temperatura była na tyle sprzyjająca, że nawet w środku nocy bluza była zbędna. Oddalona o kilka kilometrów, oświetlona Malaga tworzyła świetlistą poświatę, która oświetlała odległe plaże.


torremolinos-spain-30 torremolinos-spain-31 torremolinos-spain-32 torremolinos-spain-34


” Pozbyć się lęku, chęci zamykania w domu, zapomnieć własny adres, wyobrazić sobie, że nigdzie nie mieszkamy, do nikogo nie należymy, ale wszędzie bywamy. Być wszędzie, czyli nigdzie – nic nie musieć, wszystko móc.”


 hiszpania-spain-torremolinos-girl-hiszpanka