Lato to zdecydowanie moja ulubiona pora roku! Nic tak nie cieszy, jak słoneczne dni, które można spędzić z najbliższymi. Jestem „ciepłolubna” – uwielbiam upały. Poza tym lato dostarcza nam prawdziwe bogactwo w postaci świeżych warzyw i owoców, które mogę jeść kilogramami…😉

Truskawki, maliny, porzeczki, świeże pomidorki, cukinie, ogórki. ❤️ Czekam na nie całą zimę! Co najczęściej jecie na obiad / kolacje w upalne, letnie dni?

U mnie zazwyczaj są to proste dania, oparte właśnie na sezonowych warzywach i owocach.😉 W owoce zaopatruje mnie często tato, który w swoim ogrodzie hoduje drzewa owocowe: jabłka, śliwki, porzeczki, maliny. ❤️Warzywa kupuje zaś w warzywniaku u przemiłej Pani, która już chyba zna na pamięć pół historii mojego życia.

Dziś proste połączenie – makaron z soczewicy w połączeniu z warzywami. Jako, że unikam pszenicy bardzo lubię testować produkty zastępujące klasyczne, pszenne makarony. Makaron z czerwonej soczewicy – zdobył oczywiście moje serce kolorem, który jak się później (podczas gotowania) okazało po prostu  zmienił kolor z czerwieni – na taki klasyczny, jaki ma makaron pełnoziarnisty. 😔😔


warzywa-makaron-z-soczewicy


POTRZEBUJEMY:

1 średnią cukinie

2 pomidory

czosnek

cebulkę

3 średnie pieczarki

makaron z soczewicy

czerwona papryka

sól / pieprz / pieprz kolorowy

PRZYGOTOWANIE:

Obieramy cebulkę i smażymy na oleju kokosowym, dodajemy czosnek. Obieramy i kroimy na małe kawałki cukinię, pieczarki, paprykę i pomidory. Wszystko mieszamy i dusimy kilkanaście minut na patelni – aż warzywa będą miękkie. Następnie całość doprawiamy wedle uznania.


warzywa-makaron-z-soczewicy EC61B75A-F9B7-4BD8-8080-9EB692849A43