Sezon weselny w pełni. A skoro sezon weselny w pełni, to i wieczory panieńskie odbywają się regularnie. Twoja przyjaciółka bierze ślub, a Tobie przypadła zaszczytna rola świadkowej? Świetnie, musisz teraz zorganizować wieczór panieński. Jakieś pomysły? Ja mam kilka. A przede wszystkim poradzę Wam czego w żadnym wypadku nie robić!
Miałam kiedyś okazję pracować w jednej z dyskotek na wrocławskim rynku. Kiedy przychodził weekend, podałam alkohol wszystkim klientom i miałam chwilę oddechu, rozglądałam się po sali i co widziałam? W jednej loży siedziały diabełki, w drugiej, Hawajki, w trzeciej króliczki Playboya, w czwartej uczennice. Żenada! A po skończonej imprezie wszędzie walające się penisy – penisy rurki, penisy torty, penisy świeczki… Ach, no i czerwone piórka z boa. 
Nie wiem jak Wy, ale gdybym ja miała mieć taki panieński, to wolałabym nie mieć żadnego. To, że dziewczyna wychodzi za mąż nie znaczy, że ona i jej koleżanki muszą robić z siebie pośmiewisko. A uwierzcie mi – takie przebieranki z tandetnymi dodatkami wywołują co najmniej uśmiech na wielu twarzach. Nie są fajne ani ciekawe. Nie róbcie tego swoim koleżankom, proszę Was w ich imieniu! 😛
Ja w zeszłym roku „świadkowałam” mojej przyjaciółce. Parę tygodni przed weselem ja, ona oraz 2 nasze przyjaciółki z dzieciństwa pojechałyśmy nad jezioro do domku moich rodziców, do którego przyjeżdżałyśmy mnóstwo razy i przeżywałyśmy swoje pierwsze imprezy, randki… Tak więc miałyśmy wspomnieniowy „throw back”. Była impreza, grill, mnóstwo śmiechu, a jako główna atrakcja – sesja zdjęciowa. I to polecam Wam z całego serca, nawet jeśli nie jesteście urodzonymi modelkami czy nie czujecie się zbyt pewnie przed obiektywem. Efekty tej sesji – poniżej. Jak widać bawiłyśmy się REWELACYJNIE! 🙂
hen night
na pierwszym planie – panna młoda 🙂

wieczór panieński
Kolejny pomysł – pyszna  kolacja w fajnym miejscu, a dla panny młodej voucher na coś co lubi – masaż, tatuaż, skok na bungee.
Dalej: weekend nad morzem. Zwykły dziewczyński wypad wypełniony świetną zabawą, ale bez tych wszystkich kiczowatych dodatków (na taki panieński wybieram się w tym roku do Międzyzdrojów – i na pewno zdam Wam z niego relację, bo jestem pewna, że będzie REWELACYJNIE!)
Poza tym warto postawić na ciekawe aktywności jak np. pokoje „Let me out” albo tematyczna gra miejska.
Jasne, można wypożyczyć limuzynę, jeździć nią po mieście, pójść do klubu z rogami na głowie tylko po co..? Można też po pijaku na końcu imprezy całować się z obcymi chłopakami (tego też byłam świadkiem), w końcu, to wieczór panieński.
Ale może warto wykorzystać taką okazję na zrobienie czegoś innego, na spędzenie czasu z kimś, kogo rzadko się widzi. I zapewnić przyszłej mężatce wspaniałe wspomnienia.  /A.
wieczór panieński

hen night

hen night

hen night

hen night

wieczór panienski

hen night

hen night

wieczór panieński

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

hen night

p.s. a tak poza tym, to obserwujcie naszego
insta: justdoit_by_ka
i oglądajcie nasz
snapchat: kudiandanna 🙂