Wrocław to piękne miasto, pełne malowniczych kamienic, zabytków, zielonych parków i pięknych miejsc, które po prostu podczas wizyty tego miasta TRZEBA zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest legendarna Hala Targowa znajdująca się przy ulicy Piaskowej – blisko mostu Piaskowego. Zbudowana według projektu Richarda Pluddemanna i Heinricha Kustera w latach 1906–1908, stanowi zabytek sztuki inżynieryjnej.


hala-targowa-wroclaw


Hala Targowa powstała, aby „uporządkować” handel, który we wcześniejszych latach odbywał się na Placu Nowy Targ, po dziś budynek należy do największych miejsc „targowych” w mieście. Setki straganów wypełnionych po brzegi kolorowymi produktami, wszędzie znajdziemy świeże owoce, warzywa, orzechy, kwiaty i niezliczoną ilość różnorodnych produktów, które sprawiają, że w tym miejscu znajdziemy się w zasadzie WSZYSTKO. W tle słychać gwar rozmów, patrząc  w górę zachwycimy się majestatyczną konstrukcją, opartą na szkielecie żelbetowym.


16145779_1413276518705980_265138892_o hala-targowa-wroclaw-zabytki-wrocławia


Hala Targowa to prawdziwy raj dla miłośników dobrego jedzenia oraz wyszukanych produktów. Znajdziemy tam mnóstwo niepowtarzalnych smaków i aromatów. To prawdziwe bogactwo warzyw, owoców, orzechów, przypraw i innych wyjątkowych produktów spożywczych, jak np. mięso. Budynek nie ucierpiał znacząco podczas II wojny światowej, a jego wiele elementów architektonicznych zostało wpisanych na listę zabytków.


hala-targowa-wroclaw-wro hala-targowa-wroclaw-wro hala-targowa-wroclaw-wro


Hala Targowa jest mi niezwykle bliska, ponieważ na przeciw niej znajduje się filia Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studiowałam. Kiedy miałam tylko 15 minut przerwy biegłam po pyszny soczek, albo robiłam zaopatrzenie w owoce. 🙂 Będąc we Wrocławiu koniecznie trzeba poczuć jej wyjątkowy klimat!


hala-targowa=wroclaw

hala-targowa-wroclaw-wro 16129359_1413276422039323_145806443_o