Kilka lat temu, kiedy przeprowadziłam się do Wrocławia – od razu wiedziałam, że TO MIASTO pokocham całym sercem. Zakochałam się w starówce, parkach, pobocznych, krętych uliczkach, ścieżkach rowerowych, wyspach i licznych mostach, które nadają wyjątkowego klimatu temu miastu. ❤️


wroclawskie-neony-wroclaw


Uwielbiam Wrocław  i gdziekolwiek nie wyjeżdżam zawsze wracam do niego z ogromnym sentymentem. ❤️ Wrocław nocą jest również wyjątkowo piękny. Miasto rzadko kiedy idzie spać – szczególnie latem, wieczorem tętni życiem i na każdym rogu ulicy znajdziemy roześmianych ludzi. 


wroclawskie-neony-wroclaw 0D56E156-FD60-4FAE-85DB-9AF7D64333B1


Mam we Wrocławiu wiele ulubionych miejsc, jednym z nich jest najbardziej rozświetlone podwórko we Wrocławiu. Oświetlają je 22 neony, które sprawiają, że podwórko przy ulicy Ruskiej 46 jest miejscem ZJAWISKOWYM.

Na oświetlone podwórko składają się neony z nieistniejących już sklepów, dawnych kin Dworcowego, Ogniska i Warszawy, potężnych rozmiarów Elam z ul. Chorwackiej, Rumcajsa z ul. Powstańców Śląskich, Modę Polską, z Rynku, czy Grand Hotel z Piłsudskiego, pochodzą z kolekcji fundacji Neon Side Wrocław.


wrocławskie-neony-wroclaw C3C37545-7053-4F4E-9E93-70CCF274DFBB


Magiczne podwórko robi wrażenie na każdym – bez względu na wiek. Razem z Anią uwielbiam przesiadywać w pobliskich knajpkach usytuowanych w pobliżu rozświetlonych neonów i celebrować czas spędzony w gronie najbliższych. ❤️ Jeżeli tylko będziecie we Wrocławiu, warto skręcić w jedną z pobocznych ulic, by poczuć klimat miasta.


wroclawskie-neony-wroclaw