Przeglądając inspiracje natknęłam się na wyznacznik sukcesu, opisujący typy ludzi. Podział wydał mi się bardzo interesujący. Często spotykamy ludzi, którzy nie chcą się dzielić, nic nie robią, a nadmiernie krytykują, chyba już wiem dlaczego. Zdecydowanie lepiej jest się otaczać ludźmi sukcesu, którzy są życzliwi, mili, pozytywnie nastawieni. Chcą dobrze dla siebie, ale i dla innych również. Dobro jest zaraźliwe, także życzę Wam, żebyście takich ludzi, mieli wokół siebie jak najwięcej.

Ludzie sukcesu:
Akceptują swoje błędy. Chcą aby innymi też się udało, aby odnieśli sukces. Wyznaczają życiowe cele i do nich dążą. Nie przestają się uczyć i rozwijać. Posiadają listę rzeczy do zrobienia, tworzą dzienniki, skupiają się na tym co czują. Przyjmują zmiany. Tryskają energią i entuzjazmem. Chętnie dzielą się informacjami, danymi, szczerze rozmawiają o pomysłach. Są wdzięczni, uśmiechnięci i życzliwi. Przyznają udział w sukcesie innym. Komplementują i wybaczają.

Ludzie porażki:
Krytykują, chowają urazę. Obwiniają innych za swoje błędy. Są najmądrzejsi i wiedzą wszystko. Liczą na potknięcia innych. Nie wiedzą kim chcą być. Nie wyznaczają celów. Mają w sobie wiele gniewu. Nie dzielą się informacjami, danymi. Rozmawiają o innych. Działają bez planu, boją się zmian. Długo oglądają telewizję. Sukces przypisują sobie.