Podczas jednej z rozmów na facebooku z rodzaju tych, które powinno się od razu skasować. Zgodnie, z jedną z bliskich mi osób, za którą wskoczyłabym w ogień, uznałyśmy wiarę w prawo przyciągania. Jak sobie powiesz, tak masz. Nie bez powodu na blogu po prawej stronie widnieje napis:

ALL THAT WE ARE IS THE RESULTS OF WHAT WE HAVE THOUGHT


dziewczyna-wroclaw-kobieta

Fot. Marta Malina Jaroszewska


W kulminacyjnym momencie rozmowy padło zabawne zdanie „zacznij traktować siebie jak księżniczkę, a inni też zaczną”. Nie było to oczywiście na serio, raczej w ramach dobrego żartu.  Nie chodziło nam o to, żeby chodzić do końca świata z zadartym do góry nosem, nie mówić cześć i nie pracować. Tylko o szacunku  i samoakceptacji, jaką powinnyśmy sobie codziennie okazywać, a czasami jej nam brakuje. Kiedy zaczniemy siebie szanować, kochać, akceptować, inni tez zaczną. ❤️ Poza tym myślenie o dobrych rzeczach, ściągnie na nas lawinę w postaci pozytywnych zdarzeń, które wydarzą się w naszym życiu.


dziewczyna-wroclaw-krecone-wlosy-loki

Fot. Marta Malina Jaroszewska

Dlaczego wiec myślisz o negatywnych rzeczach, które mogą Ci się przytrafić lub przytrafiły?


Nasz umysł to taka maszyna, która bardzo łatwo przyswaja różne rzeczy, szczególnie te negatywne. Jeżeli przez trzy dni rozpamiętujesz złe chwile, to uwierz mi, że czwartego wstaniesz i będziesz to robić z automatu.

Jeżeli przez tydzień, codziennie będziesz sobie powtarzać „jestem gruba, jestem gruba”, to zapewniam Cię, że nie poczujesz się szczupło w poniedziałek.

Jeśli przez pół roku mówisz sobie, że świat jest do bani, a ludzie straszni. To przyciągniesz do siebie tych strasznych ludzi i pozostałe katastrofy.

Ta zasada działa również odwrotnie. Oczywiście trudniej jest zapomnieć wszystko co złe i przekierować swoj umysł tylko na pozytywne aspekty życia. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Możesz uczynić swoje życie takim jakim chcesz, tylko trzeba się postarać. 🔥💪


dziewczyna-loki-wroclaw-wro

Fot. Marta Malina Jaroszewska