Moda na zdrowe odżywianie i sport to jeden z najlepszych trendów ever! Oprócz takich, którzy nabyli firmowy strój i zaczęli raz w miesiącu biegać znajdą się osoby, które naprawdę dokonały życiowej rewolucji z coach potato przemieniły się w sportowych zapaleńców.

Od zawsze byłam aktywną osobą, nie lubię siedzieć w domu, wręcz powiedziałabym, że posiadam lekkie ADHD. Jeżdżę rowerem, pływam, wracam do biegania i do tego dochodzą wielokilometrowe szwędaczki. Lubię zdrowo zjeść i jem tak od lat, po ciężkim jedzeniu czuję się po prostu źle – dlatego go unikam.


dziewczyna-wroclaw-krecone2


Wszyscy zaczęliśmy się więcej ruszać, mamy większą świadomość zdrowego żywienia, bardziej o siebie dbamy i to wszystko jest na plus, przeraża mnie jednak fakt, że wiele osób kompletnie zatraca się w świecie czytania etykietek. Oczywiście to jest istotne, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się życie zgodnie z zasadą JEM PO TO, ŻEBY ŻYĆ, A NIE ŻYJĘ PO TO, ŻEBY JEŚĆ…dlatego tak ważny jest umiar. Nie chciałabym żeby jedzenie determinowało moje życie – ono ma być do niego dodatkiem.


dziewczyna-wroclaw-krecone

ostrow-dziewczyna-wroclaw-bulwar-dunikowskiego2


Fajnie jest jeść zdrowo i dbać o siebie, ale pamiętajmy też, że w życiu są bezcenne chwile, taki jak wyjście z bliskimi na obiad do restauracji, gdzie niekoniecznie dostaniesz coś zgodne z twoimi upodobaniami i przekonaniami, a być może będziesz musiał/ musiała zaspokoić głód glutenową bombą. Czasem może warto zjeść sernik cioci pełen białego cukru, „tak o” po prostu – żeby było miło! Może czasem lepiej pójść z kumpelą beztrosko na wino i przetańczyć całą noc niż rygorystycznie trzymać się planu treningowego.  Może zamiast przygotowywania czegoś super extra fit zdrowego warto pomóc mamie ugotować obiad według jej przepisu ?

Jesteśmy tu tylko chwile.

Z własnego doświadczenia wiem, że w życiu są ważniejsze rzeczy od czytania etykietek, że są chwile, których nie da się powtórzyć, że życie nie polega na pilnowaniu, by każdy posiłek zawierał białko, węglowodany oraz tłuszcze. Świat się na zawali jak nie pójdziesz na trening, nie rozsypie się, jak zjesz ruskie pierogi w przydrożnym barze, nie runie, jak pójdziesz na lody. Nie dajmy się zwariować ! 😉


wroclaw-dziewczyna-2

dziewczyna-bulwar-dunikowskiego