Mity żywieniowe, w jakie ludzie wciąż wierzą

Redakcja

22 stycznia, 2024
Istnieje wiele mitów na temat diety i odżywiania, które uderzają w świat. Niektóre z tych mitów mogą być niebezpieczne dla zdrowia, ale inne mogą być po prostu nieszkodliwymi nieporozumieniami. Największym mitem jest to, że aby schudnąć, trzeba jeść dużo białka, ale to nieprawda. Jeśli chcesz schudnąć, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to jeść mniej kalorii niż spalasz. Niektóre inne popularne mity obejmują:

Dieta 1000 kcal i mniej

To nieprawda, o ile zaspokajasz wszystkie inne potrzeby swojego ciała. Najlepiej upewnić się, że dostarczasz wystarczającą ilość składników odżywczych, ale to nie znaczy, że musisz spożywać 1000 kcal dziennie.

Jedzenie po 18:00 odkłada się w tłuszcz

Jedzenie jedzenia późno w nocy sprawi, że przytyjesz, ponieważ twoje ciało będzie magazynować kalorie w postaci tłuszczu – to nieprawda, ponieważ twoje ciało nie przechowuje żadnego jedzenia, które spożywasz; po prostu zamienia kalorie w energię do wykorzystania w komórkach i narządac

Produkty „fit” są zdrowsze

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że produkty „fit” są zdrowsze. To nieprawda, ponieważ istnieją inne czynniki, które wpływają na wartość odżywczą żywności. Nie powinniśmy dać się zwieść tym chwytom marketingowym i skupić się na tym, co ważne – odżywianiu i zdrowiu. , a nie kolor jedzenia. Wiele modeli fitness i celebrytów popiera i stosuje suplementy w celu poprawy ich zdrowia i wydajności. Często są oszukiwani przez te firmy, co ma negatywny wpływ na ich życie, rodziny i karierę. Jest to potencjalne ryzyko, które wiele osób podejmuje w nadziei na uzyskanie w rezultacie lepszego zdrowia fizycznego. Najczęściej kupowane i przyjmowane suplementy obejmują tabletki na odchudzanie, suplementy budujące mięśnie i napoje dla sportowców. Stosowanie suplementów przez modele fitness nie jest zdrowe ani dla jednostki, ani dla społeczeństwa. Ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych tych produktów i możliwość nadużyć są bardzo wysokie.
love your life love your body mity zdrowe jedzenie

Tyjesz, bo za dużo jesz

Pomysł, że jesz, bo jesteś głodny, a jesz za dużo, bo się nudzisz, jest mitem. vW rzeczywistości ludzie jedzą, aby zaspokoić potrzeby emocjonalne. Badania wykazały, że ludzie częściej wybierają przekąski, gdy czują się niespokojni, znudzeni lub samotni. Mają również tendencję do wybierania wysokokalorycznych pokarmów, takich jak czekolada, kiedy czują się smutni i niskotłuszczowych, kiedy czują się szczęśliwi. Najczęstsze powody przejadania się to nuda, stres, niepokój i smutek.

Owoce są szkodliwe bo mają cukier

To mit, który istnieje od lat. W przeszłości ludzie wierzyli, że owoce są najlepszym źródłem składników odżywczych i są zdrowe do spożycia. Jednak wraz ze wzrostem poziomu cukru i fruktozy w owocach powstało błędne przekonanie, że te owoce są szkodliwe. Prawda jest taka, że owoce zawierają cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia naszego organizmu. Poziom cukru w owocach nie jest tak wysoki, jak ludzie myślą, więc możesz spożywać te owoce bez martwienia się o swoje zdrowie lub wagę. Owoce są nie tylko smaczne, ale także zdrowe do spożycia, ponieważ mają niski poziom cukru. Zawierają również przeciwutleniacze, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i pomagają zachować dobry stan zdrowia.

Zapamiętaj!

Jeśli chcesz uniknąć tych mitów, powinieneś rozważyć następujące kwestie:
  • Nie wierz w etykiety lub twierdzenia marketingowe.
  • Nie wierz w cudowne lekarstwa.
  • Stosuj zbilansowaną dietę, która zawiera chude białka, warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste.
  • Unikaj przetworzonej żywności i spożywaj więcej świeżej żywności.

Polecane: